ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

IEA ostrzega przed wzrostem globalnej emisji CO2 w 2021 r.
11.01.2021r. 16:54

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) ostrzegła w poniedziałek, że globalna emisja CO2, ograniczona przez pandemię Covid-19, wzrośnie w bieżącym roku, o ile rządy nie podejmą szybkich działań.

W 2020 r. emisja CO2 na świecie spadła o 7 proc. do poziomu sprzed 10 lat, ale w miarę zmniejszania się szkód gospodarczych wskutek kryzysu "wczesne dane (...) potwierdzają nasze obawy, że globalna emisja w 2021 r. wzrośnie" - powiedział dziennikarzom Fatih Birol, szef IEA.

Ogłosił, że pierwsza kompleksowa "mapa drogowa" IEA dla całego globalnego sektora energetycznego mająca na celu osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r., ma być opublikowana w maju.

IEA, z siedzibą w Paryżu, jest zdania, że niedawne zobowiązania krajów uprzemysłowionych i zmiana przywództwa w Waszyngtonie oznaczają, że główne mocarstwa mogą odwrócić bieg kryzysu klimatycznego.
"Ten rok może być kluczowy. Doszło do znaczących, nowych uzgodnień politycznych w sprawie klimatu, co otwiera nowe możliwości dla nas wszystkich. Wiele dużych gospodarek w ciągu ostatnich kilku miesięcy zobowiązało się do osiągnięcia w połowie wieku zerowego poziomu emisji netto. Jestem pewien, że nowa administracja USA dołączy do tej grupy krajów" - oznajmił Birol.

Prezydent elekt USA Joe Biden zobowiązał się, że gdy obejmie rządy, jest kraj ponownie przyłączy się do porozumienia klimatycznego z Paryża.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE