ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rhodium Group: koronawirus spowodował największy spadek emisji gazów cieplarnianych w USA od czasów drugiej wojny światowej
14.01.2021r. 05:46

Jak wynika z raportu Rhodium Group, poprzez paraliż gospodarki wywołany pandemią Covid-19, emisja gazów cieplarnianych w USA spadła w 2020 r. o 10,3 proc. i jest rekordową od zakończenia II wojny światowej.

Skutki gospodarcze wynikające z niekontrolowanego rozprzestrzeniania się COVID-19, szczególnie w sektorach, takich jak transport, energetyka i przemysł, spowodowały gwałtowny spadek emisji, większy w porównaniu z recesją 2009 r., kiedy wyniósł on 6,3 proc.

Oznacza to, że Stany Zjednoczone przekroczą swoje zobowiązanie złożone w ramach porozumienia klimatycznego z Kopenhagi z 2009 r. dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych o 17 proc. w porównaniu do poziomów z 2005 r.
Raport stwierdza, że w 2020 r. emisje faktycznie spadną o 21,5 proc. w porównaniu z 2005 r.

Jednak autorzy raportu ostrzegają, że spadek nie powinien być postrzegany jako gwarancja, że Stany Zjednoczone mogą z łatwością spełnić swoje ambitniejsze zobowiązanie w ramach Porozumienia paryskiego, aby do 2025 r. obniżyć emisje o 28 proc. poniżej poziomów z 2005 r.
Prezydent Donald Trump wycofał USA z Porozumienia paryskiego, ale prezydent elekt Joe Biden zapowiedział, że zamierza do niego dołączyć, gdy tylko zostanie zaprzysiężony 20 stycznia. Planuje on skierować kraj na ścieżkę zerowej emisji netto do 2050 r., ale najpierw konieczne będzie ogłoszenie celu redukcji emisji do 2030 r.

Największy spadek o 14,7 proc. w porównaniu z poziomem z 2019 r. odnotowano w sektorze transportu, "ponieważ, jak podano w raporcie, "zmniejszyła się liczba podróży, szczególnie na początku pandemii w marcu ubiegłego roku".

Emisje z elektrowni odnotowały drugi co do wielkości spadek o 10,3 proc. rdr, co z kolei było spowodowane "zamykaniem elektrowni węglowych i ogólnym spadkiem zapotrzebowania na energię elektryczną wywołanym kryzysem ekonomicznym spowodowanym pandemią".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE