ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zwyżki cen ropy w USA wyhamowały
14.01.2021r. 08:16

Zwyżki cen ropy na giełdzie paliw w USA wyhamowały. Inwestorzy analizują najnowsze dane o zapasach paliw - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52,95 USD, wyżej o 0,08 proc.

Ropa Brent w dostawach na marzec, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 56,02 USD za baryłkę, niżej o 0,09 proc.

Zapasy benzyny i paliw destylowanych, w tym oleju napędowego, wzrosły w USA w ub. tygodniu po ponad 4 mln baryłek - poinformował w środowym raporcie Departament Energii (DoE).

Z kolei zapasy ropy spadły już piąty tydzień z rzędu - tym razem o 0,7 proc. do 482,211 mln baryłek.

Wzrost zapasów benzyny i paliw destylowanych wzbudza na rynkach obawy w związku z niepewnymi prognozami popytu na paliwa w najbliższych miesiącach.
Ropa WTI na NYMEX w Nowym Jorku zyskała od końca X 2020 r. prawie 50 proc. w następstwie przełomu we wprowadzaniu szczepionek na Covid-19 i zobowiązaniu Arabii Saudyjskiej do cięć dostaw ropy w lutym i marcu o 1 mln baryłek dziennie.

Na rynkach oczekuje się jednak, że odradzająca się pandemia koronawirusa w niektórych częściach świata może ograniczyć popyt na paliwa i potencjalnie wpłynie negatywnie na dalsze zwyżki cen ropy.

"Najpierw musimy zobaczyć pewne ograniczenia w produkcji ropy, zanim zrobimy następny krok wyżej, jeśli chodzi o ceny ropy" - mówi Stephen Innes, główny strateg rynkowy w Axi.

"Nie sądzę jednak, aby ceny ropy zeszły dużo niżej. Wcześniejsze wzrosty cen na rynkach ropy przeszły z +rajdu+ napędzanego przez działania OPEC+ do +rajdu+ napędzanego informacjami o szczepionkach na Covid-19" - ocenia.

WTI na NYMEX staniała na zakończenie poprzedniej sesji o 0,6 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE