ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła kolejny raz wspiera odbiorców wrażliwych społecznie, w ramach programu "Dzielimy się ciepłem"
14.01.2021r. 15:20

Program PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem", który ma na celu pomoc organizacjom pozarządowym polega na dofinansowaniu zakupu ciepła sieciowego oraz ciepłej wody użytkowej wyprodukowanej w rzeszowskiej elektrociepłowni. Wartość tegorocznego wsparcia udzielonego w ramach programu wyniosła 30 tys. zł.

W Rzeszowie o darowiznę mogą wnioskować instytucje, które posiadają status organizacji pozarządowej, zajmują się pomocą osobom potrzebującym, mają dostęp do miejskiej sieci ciepłowniczej i nie zalegają z płatnościami faktur za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Tuż przed Wigilią, 21 grudnia 2020 r. ogłoszono wyniki akcji, a organizacje pozarządowe zakwalifikowane do otrzymania wsparcia otrzymały symboliczne czeki. Beneficjentami programu zostały: Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt ze schroniskiem dla zwierząt "KUNDELEK".

"Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie jest wytwórcą ciepła i energii elektrycznej. Swoją misję postrzega jednak szerzej, jako angażowanie się w problemy lokalnych mieszkańców oraz dostrzeganie ich największych potrzeb. Jesteśmy związani z miastem i jej mieszkańcami, bo to dla nich produkujemy i dostarczmy ciepło, dlatego angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym, w tym poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego" - powiedział Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

Mając na względzie ideę odpowiedzialności społecznej oraz kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju i czynnego udziału w życiu lokalnej społeczności rzeszowska elektrociepłownia chce nieść pomoc najbardziej potrzebującym oraz tym, którzy sami często nie potrafią o taką pomoc poprosić. W 2020 roku, beneficjentami programu "Dzielimy się Ciepłem" zostali podopieczni Hospicjum dla dzieci oraz Schroniska dla zwierząt. Środki wsparcia okazały się bardzo potrzebne, a pracownicy tych placówek docenili pomoc otrzymaną w ramach akcji.

"Darowizna finansowa otrzymana od Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie była dla nas prawdziwym prezentem pod choinkę. Wsparcie jakie zostało nam okazane przyczyni się do realizacji misji którą kierujemy się w Hospicjum. Nasi Podopieczni to dzieci, które są najbardziej potrzebujące - dziękujemy, że wspólnie z nami dajecie im nadzieję i sprawiacie, że na ich twarzach pojawia się uśmiech." - powiedział Rafał Ciupiński, Prezes Zarządu Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE