ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Total wycofuje się z członkostwa w American Petroleum Institute
16.01.2021r. 16:36

Francuski Total wycofał się z organizacji lobbującej za interesami spółek naftowych. Nie przedłuży członkostwa w American Petroleum Institute, bo mają rozbieżne stanowisko w sprawie polityki klimatycznej. Jednak Francuzi mogą mimo to zostać oskarżeni o tak zwany greenwashing - informuje "BiznesAlert.pl".

Total uznaje w oficjalnym dokumencie programowym, że należy wprowadzić podatek od emisji CO2 i wspierać rozwiązania chroniące klimat, tymczasem API sprzeciwia się regulacji emisji metanu czy promocji elektromobilności stając w obronie przemysłu węglowodorowego. Total przekonuje także, że API poparł w wyborach amerykańskich kandydatów, którzy opowiadali się przeciwko udziałowi USA w porozumieniu klimatycznym z Paryża popieranym przez Francuzów.
Koncern Total jest znany z polityki walki z emisjami metanu. Przekonuje, że jako pierwszy na świecie dostarczył LNG neutralny klimatycznie, bo zrekompensował emisje towarzyszące jego transportowi poprzez działania na rzecz ochrony klimatu w całym łańcuchu dostaw. Część zwolenników dekarbonizacji przekonuje jednak, że jest to jedynie kolejna forma tak zwanego greenwashingu, czyli działań wizerunkowych mających stworzyć fałszywe wrażenie aktywnej działalności na rzecz ochrony klimatu, które mają odwracać uwagę od poczynań szkodliwych. Total pozostaje spółką oferującą na rynku paliwa kopalne - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Total , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE