ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Informacja Veolii ws. awarii w EC Żerań
16.01.2021r. 22:57

W czwartek 14 stycznia br. w wyniku awarii w Elektrociepłowni Żerań, należącej do firmy PGNiG Termika, doszło do czasowego ograniczenia produkcji ciepła, co z kolei doprowadziło do znaczącego i gwałtownego spadku parametrów ciśnienia i temperatur w sieci ciepłowniczej, należącej do firmy Veolia Energia Warszawa - poinformowała spółka.

Przez kilka godzin do rurociągów warszawskiego systemu ciepłowniczego tłoczona była woda, która zamiast 90 st. C miała temperaturę niespełna 50 st. C.

Ponowne przywrócenie prawidłowej pracy Elektrociepłowni Żerań, która rozpoczęła tłoczenie wody o temperaturze ponad 100 st. C, a co za tym idzie, ponowna zmiana temperatur w krótkim okresie czasu, spowodowało, że rury ciepłownicze poddane zostały silnym naprężeniom termicznym.

Obecnie najpoważniejsze usuwane awarie, wystąpiły na Pradze Północ, czyli w pobliżu Elektrociepłowni Żerań i z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że są pokłosiem czwartkowej awarii w elektrociepłowni.

Gwałtowne wahania temperatur wody sieciowej są groźne dla każdej sieci ciepłowniczej ze względu na drastyczne zmiany naprężeń rurociągów, wynikające ze zmieniającej się rozszerzalności cieplnej stali, z której są wykonane. Zagrożenie to wzrasta wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz a biorąc pod uwagę temperaturę zewnętrzną ostatnich dni staje się wręcz krytyczne.

Przewidując możliwe skutki awarii Elektrociepłowni Żerań, a co za tym idzie, rosnące zagrożenie pojawieniem się awarii na sieci ciepłowniczej, w piątek rano, 15 stycznia br. Veolia Energia Warszawa S.A. powołała w spółce stały sztab kryzysowy, aby zapewnić optymalną pracę sieci ciepłowniczej przez okres nadchodzącej fali mrozów.

W ramach działań sztabu kryzysowego Veolia Energia Warszawa S.A. zabezpieczyła już w piątek rano pracę ekip na kolejne dni. Celem podjętych decyzji było zapewnienie możliwości pracy ciągłej jednocześnie w kilku miejscach w Warszawie. Taka organizacja pracy skutkuje najkrótszym możliwym czasem usuwania awarii oraz zapewnieniem mieszkańcom komfortu cieplnego najszybciej jak to tylko jest możliwe.
Aktualne informacje o przerwach w dostawie ciepła na terenie Warszawy można znaleźć na stronie www.energiadlawarszawy.pl - czytamy w komunikacie spółki Veolia Energia Warszawa.
Veolia Energia Warszawa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE