ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zła jakość powietrza w woj. łódzkim; zaleca się pozostanie w domu
19.01.2021r. 12:34

We wtorek w woj. łódzkim obowiązuje ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego o smogu - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. Najgorsza jakość powietrza jest w Łowiczu. Mieszkańcom regionu zaleca się unikanie wychodzenia na zewnątrz.

Jak przekazano w komunikacie opublikowanym przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, we wtorek przez cały dzień w Łódzkiem może występować ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10, a nawet alarmowego, co oznacza 150 mikrogramów na metr sześc. dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Najgorsza jakość powietrza w regionie może być w centrum Łowicza, gdzie prognozowane jest przekroczenie poziomu alarmowego dla pyłu PM10.
Normy zawartości substancji szkodliwych w powietrzu przekroczone są na terenie powiatów: tomaszowskiego (płn-wsch część m. Tomaszów Maz., miejscowość Luboszewy), zgierskiego (płn-wsch. część m. Głowno, miejscowość Kamień), m. Skierniewice (płn. część miasta), skierniewickiego (miejscowości Mokra, Mokra Prawa, Miedniewice przy granicy z m. Skierniewice), łowickiego (miejscowości Bełchów, Kocierzew Północny, Ostrów, tereny przy zachodniej granicy m. Łowicz), m. Łowicz (tereny wokół centrum miasta).

W związku z tym zalecane jest zrezygnowanie ze spacerów i pozostanie w domu oraz ograniczenie lub całkowite zrezygnowanie z wietrzenia pomieszczeń. Dobrze też zrezygnować z podróży samochodem i skorzystać z transportu publicznego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE