ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stołeczny ratusz: miasto stara się pomóc osobom, które dotknęła wtorkowa awaria ciepłownicza
19.01.2021r. 14:33

Miasto podejmuje działania, by pomóc mieszkańcom, którzy zostali bez ogrzewania wskutek wtorkowych awarii ciepłowniczych - przekazała PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Dodała, że lokatorów, którzy zostali bez ogrzewania monitoruje Straż Miejska we współpracy z administratorami budynków.

Od wtorku rano prawie 200 budynków w rejonie ul. Tynieckiej oraz w rejonie ul. Jagiellońskiej jest bez ogrzewania do północy i środy rano. W wyniku awarii sieci ciepłowniczej nastąpiła tam przerwa w dostawach ciepła.

Jak poinformowała PAP Karolina Gałecka miasto stara się pomóc osobom, które dotknęła wtorkowa awaria ciepłownicza. "Podejmujemy działania, tak jak w weekend podczas poprzedniej awarii" - wyjaśniła Gałecka.

Podkreśliła, że do drzwi mieszkańców, których objęła awaria, puka Straż Miejska, która jest w stałej współpracy z administratorami budynków. Funkcjonariusze sprawdzają, czy ktokolwiek potrzebuje pomocy - szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami.

"Jeżeli będzie taka konieczność będziemy uruchamiać dzielnice i dostarczać zapotrzebowanie mieszkańcom. Na razie diagnozujemy, jakie są ich potrzeby, czy są potrzebne piecyki, czy jest konieczność ewakuacji, czy są mieszkańcy, którzy chcą się przenieść i wtedy będziemy podejmować odpowiednie kroki" - powiedziała PAP Gałecka.

Dodała też, że jeżeli będzie konieczność, to dzielnice będą zabezpieczać wtedy okoliczne budynki szkół czy przedszkoli. "Tak samo było na ul. Jagiellońskiej. W weekend było zabezpieczone liceum im. Piłsudskiego, jednak żaden z mieszkańców nie wyraził woli przeniesienia się tam. Mieliśmy tylko kilka zapytań pod infolinią 915 115. Strażnicy też chodzili i pytali o tę kwestię lokatorów, ale oni nie deklarowali woli przeniesienia się. Pomimo to ten budynek był do ich dyspozycji" - zaznaczyła rzeczniczka stołecznego ratusza.
Przypomniała jednocześnie, że cały czas można dzwonić pod numer 915 115, jeśli ktoś potrzebuje pomocy, a biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego jest w gotowości.

Jak przekazała we wtorek spółka Veolia Energia Warszawa S.A., od godz. 08:30 w rejonie ul. Tynieckiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Budynki objęte awarią znajdują się przy ul. Goszczyńskiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławskiej, Krasickiego, Szarotki czy Tynieckiej. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest tam o godz. 24:00.

Spółka Veolia Energia przekazała też, że we wtorek od godz. 10:30 przerwy w dostawach ciepła nastąpią również w rejonie ul. Jagiellońskiej. Budynki, w których aktualnie nie ma ogrzewania znajdują się przy ul. Blaszanej, Floriańskiej, Jagiellońskiej, Kłopotowskiego, Okrzei, Panieńskiej, Sierakowskiego, Solidarności i Targowej. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest tam w środę o godz. 6:00.

To już kolejna tego typu awaria w stolicy w ciągu ostatnich dni. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ul. Solec było bez ogrzewania do wtorku rano. Natomiast w piątek o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło, także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej. Awarie te udało już się naprawić.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE