ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG odnotowało rekordowe zapotrzebowanie na gaz ziemny
19.01.2021r. 19:31

PGNiG notuje w ostatnich dniach znaczący wzrost zużycia gazu ziemnego. Według wstępnych danych, minionej tzw. doby gazowej (18/19 stycznia) spółka dostarczyła rekordowe ok. 81 mln m sześc. (911 GWh) gazu - poinformowało PGNiG w komunikacie prasowym,

Jak podano w informacji prasowej, zwiększone zapotrzebowanie na gaz wynika ze znacznego spadku temperatur w Polsce i wzrostu zapotrzebowania na ogrzewanie wśród odbiorców indywidualnych. Dodatkowo, wysokie pozostaje także zużycie gazu przez odbiorców przemysłowych.

Cytowany w komunikacie prezes PGNiG Paweł Majewski ocenił, że spółka jest dobrze przygotowana na wzrost popytu ze strony odbiorców gazu.
"Dzięki zapasom gazu w podziemnych magazynach w Polsce i za granicą, jak również dzięki rozwijanej wciąż dywersyfikacji dostaw oraz rezerwacji mocy w gazociągach krajowych i transgranicznych, możemy elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby klientów" - podkreślił prezes PGNiG.

Jak podała spółka, obecne wysokie potrzeby pokrywane są z wydobycia krajowego, z importu z Rosji, Niemiec i Czech, dostawami LNG m.in. z Kataru i USA, a także z zapasów z podziemnych magazynów gazu w Polsce i na Ukrainie.
W poprzedniej dobie gazowej rekordowe zapotrzebowanie odnotował także operator systemu przesyłowego gazu Gaz-System. Popyt wyniósł ok. 88 mln m sześć.

Poprzedni rekord zużycia zanotowano zimą 2018 r., kiedy najwyższe dobowe zużycie gazu wyniosło ok. 78,8 mln m sześc. (882 GWh).

Doba gazowa to okres pomiędzy godziną 6.00 danego dnia a godz. 6.00 następnego dnia.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: algas 20.01.2021r. 20:40
Czyli gadanie o zmierzchu gazu w sytuacji gdy Polska jest na "czerwono" na mapie smogowej Europy jest... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE