ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA w górę - nadzieje na bodziec fiskalny dla gospodarki Stanów rosną
20.01.2021r. 08:34

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA drożeje w reakcji na nadzieje na bodziec fiskalny dla gospodarki Stanów Zjednoczonych - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 53,41 USD, wyżej o 0,81 proc.

Ropa Brent w dostawach na marzec, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 56,30 USD za baryłkę, wyżej o 0,72 proc.

Janet Yellen, kandydatka na stanowisko sekretarza skarbu, powiedziała, że pomoc dla bezrobotnych i małych firm w USA zapewni "największy zwrot z każdego zainwestowanego dolara".

Wezwała też ustawodawców z Kongresu, aby działali "na wielką skalę", by ratować amerykańską gospodarkę, niszczoną przez pandemię koronawirusa.

W środę nastąpi inauguracja amerykańskiego prezydenta-elekta Joe Bidena, który zaproponował niedawno pakiet pomocy dla gospodarki o wartości 1,9 biliona USD.
Jeśli nowy pakiet bodźców fiskalnych zostanie przyjęty przez amerykańskich prawodawców, to może pobudzić gospodarkę USA i poprawić popyt na energię, w tym ropę naftową.

Inwestorzy na rynkach ropy nie przejmują się w takiej sytuacji prognozami Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), która obniżyła swoje prognozy zużycia ropy na świecie z powodu wprowadzania kolejnych lockdownów w wielu gospodarkach, które nadal walczą z pandemią koronawirusa.

"Gracze rynkowi wyceniają bardzo mocny bodziec (fiskalny) w USA" - podkreśla Stephen Innes, główny strateg globalnych rynków w Axi. Dodaje, że ceny ropy mogą znacznie wzrosnąć.

Na razie jednak popyt na paliwa m.in. w Azji może osłabnąć, bo m.in. chińskie władze apelują do swoich obywateli, aby nie podróżowali w czasie zbliżającej się świątecznej przerwy związanej z początkiem Nowego Roku Księżycowego - ze względu na Covid-19.

Z kolei w Japonii część kraju znajduje się w strefie stanu wyjątkowego - z powodu pandemii koronawirusa, a kilka europejskich krajów ma +zamknięte+ swoje gospodarki.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE