ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen planuje uruchomienie korporacyjnego akceleratora innowacji dla startupów
20.01.2021r. 10:12

PKN Orlen planuje realizację projektu umożliwiającego szybsze testowanie, wdrażanie i rozwijanie innowacji, w tym w zakresie technologii we współpracy ze startupami z Polski oraz zagranicy. Koncern ogłosił postępowanie, którego celem jest wybór podmiotu do uruchomienia korporacyjnego akceleratora.

"Kluczowym celem tego projektu jest wdrożenie narzędzia umożliwiającego szybsze testowanie, implementowanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań oraz technologii we współpracy ze startupami z Polski oraz zagranicy, przez obszary biznesowe PKN Orlen oraz spółki z grupy kapitałowej" - oznajmił koncern w ogłoszeniu. Oferty w tym postępowaniu można składać do 7 lutego.

PKN Orlen podkreślił, że realizując projekt "chce rozszerzyć zakres oferty akceleracyjnej świadczonej dotychczas w ramach programów akceleracyjnych Pilot Maker Elektro ScaleUp oraz Space3ac Scale Up II". Jak zaznaczono w ogłoszeniu, "wybrany model akceleracji uwzględnia współpracę z podmiotem zewnętrznym, który będzie pełnił rolę operatora akceleratora". PKN Orlen wskazał m.in., iż wdrożenie tego narzędzia umożliwi rozszerzenie współpracy poszczególnych obszarów biznesowych koncernu i spółek z jego grupy kapitałowej "ze startupami z Polski i zagranicy, w zakresie testowania i wdrażania innowacyjnych technologii".

Według PKN Orlen, "czas trwania programu akceleracyjnego to kwiecień 2021 r. - marzec 2023 r.", przy czym "należy uwzględnić możliwe przesunięcie rozpoczęcia programu, z uwagi na czas trwania procesu oceny".

"Zakres wyzwań technologicznych określonych przez PKN Orlen wymaga rozbudowanego procesu scoutingowego uwzględniającego rynki zagraniczne. Tym samym, priorytetem jest dokonanie wyboru operatora, który posiada międzynarodowe doświadczenie i sieć kontaktów z polskimi i zagranicznymi organizacjami należącymi do ekosystemu startupów" - podkreślono w informacji. Koncern zwrócił uwagę, że ważnym aspektem jest również posiadanie przez operatora bazy ekspertów z Polski i zagranicy, którzy będą wspierać go w procesie weryfikacji rozwiązań technologicznych oferowanych przez startupy.
PKN Orlen zapowiedział, że jego korporacyjny akcelerator "będzie narzędziem komplementarnym dla tworzonego Funduszu CVC (Corporate Venture Capital - PAP), wspierającym ekosystem pozyskiwania i wdrażania innowacji w koncernie". "Akcelerator jako narzędzie pozyskiwania innowacyjnych technologii wpisuje się w strategiczne kierunki rozwoju określone w strategii 2020-2030+, jak również jest ujęty w Strategicznej Agendzie Badawczej" - oznajmił PKN Orlen.

Koncern przedstawił w ogłoszeniu także oczekiwania wobec podmiotów chcących ubiegać się o pełnienie roli operatora akceleratora. Wśród nich wymienił m.in. przygotowanie i wdrożenie koncepcji akceleratora, w tym zawierającej jego strukturę oraz sposób prowadzenia naborów startupów, jak np. przygotowanie regulaminu programu akceleracyjnego oraz sposobu i zakresu wdrożenia rozwiązania startupu w ramach akceleracji.

Jak wspomniał PKN Orlen, do zadań oferenta należy m.in. realizacja trzech naborów startupów w ramach akceleratora, uwzględniających międzynarodowy scouting startupów, przy zapewnieniu minimum 150 zgłoszeń na rundę odpowiadających na określone wyzwania oraz przygotowanie opinii eksperckich dla wybranej przez koncern krótkiej listy startupów - ok. 30 na rundę - zaproszonych do prezentacji rozwiązań.

Według koncernu, planowana jest także organizacja warsztatów inspiracyjnych dla przedstawicieli obszarów biznesowych PKN Orlen i przedstawicieli spółek z grupy kapitałowej określających wyzwania technologiczne, organizacja wydarzenia otwierającego akcelerator i organizacja trzech demo days - prezentacji wdrożeń podsumowujących każdą z przeprowadzonych rund akceleracyjnych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE