ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen zaprezentuje nowy bolid zespołu Alfa Romeo Racing Orlen w Polsce
20.01.2021r. 10:43

Należący do zespołu Alfa Romeo Racing Orlen nowy bolid Formuły 1 model C41 zostanie pokazany 22 lutego w Warszawie. Będzie to pierwsza taka prezentacja w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyć będą członkowie zespołu - zapowiedział w środę PKN Orlen.

"Po raz pierwszy w historii prezentacja bolidu na nadchodzący sezon Formuły 1 odbędzie się w Polsce. Dzięki PKN Orlen, należący do zespołu Alfa Romeo Racing Orlen model C41 ujrzy światło dzienne 22 lutego w Warszawie. W wydarzeniu udział wezmą również członkowie zespołu" - oznajmił koncern w komunikacie.

Jak podkreślił cytowany w informacji prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, "motorsport to jeden z kluczowych elementów budowania rozpoznawalności marki Orlen". "Zaangażowanie w F1 i współpraca z jedynym Polakiem znajdującym się w prestiżowym gronie kierowców przynosi nam wymierne korzyści. Samego Roberta Kubicę spontanicznie kojarzy z PKN Orlen ponad 70 proc. respondentów, co ma pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych" - podkreślił Obajtek.

Prezes PKN Orlen zwrócił uwagę, że współpraca z Alfa Romeo Racing Orlen to nie tylko wyścigi, ale też liczne wydarzenia, które organizowane są wspólnie z koncernem, np. ubiegłoroczne obchody stulecia "Cudu nad Wisłą". "Cieszę się, że inauguracja nowego bolidu odbędzie się w Polsce" - oświadczył Obajtek w zapowiedzi prezentacji planowanej na 22 lutego w Warszawie.

PKN Orlen podkreślił, że dzięki zaangażowaniu w F1 marka Orlen w 2020 r. pojawiła się w ponad 100 tys. artykułów, które według danych Meltwater zostały wyświetlone ponad 359 mld razy. "Z kolei ekwiwalent reklamowy z tytułu obecności marki Orlen w mediach społecznościowych poprzez team ARRO wyniósł 7,5 mln euro, czyli ponad 33 mln zł. Zasięg materiałów pozycjonujących markę Orlen na kanałach społecznościowych teamu Alfa Romeo Racing Orlen przekroczył 200 mln odbiorców, a na kanałach własnych PKN Orlen 35 mln" - wyliczył koncern.
Jak wspomniano w komunikacie, rywalizację na torze F1 transmituje 51 krajowych telewizji, a łączna widownia - według badań Nielsena - sięga 400 mln widzów. "Według badań Nielsen TV Exposure Analysis z 2020 r., w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2020 r. ekwiwalent reklamowy dla marki Orlen wyniósł ponad 400 mln zł. Oznacza to ponad trzykrotny wzrost względem 2019 r." - podkreślił koncern.

"Ograniczenia spowodowane pandemią nie tylko zmodyfikowały kalendarz, ale także otworzyły nowe możliwości współpracy. W ciągu całego sezonu odbyło się wiele dodatkowych aktywności prezentowanych na kanałach social media, ale też wirtualne spotkania z zawodnikami, spacery po garażu i spotkania z konstruktorami. Były one wykorzystywane przez PKN Orlen w działaniach promocyjnych kierowanych do kluczowych grup interesariuszy" - przekazał koncern.

PKN Orlen przypomniał, że zespół Alfa Romeo Racing Orlen w poprzednim bolidzie C39 w 2020 r. wziął udział w 17 weekendach wyścigowych. Łącznie zespół prowadzony przez Frederica Vasseura pojawił się w 12 krajach na dwóch kontynentach, zajmując na koniec sezonu ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE