ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Światowe Forum Ekonomiczne: Walka z kryzysem klimatycznym utrudniana przez Covid-19
20.01.2021r. 19:58

Światowe Forum Ekonomiczne stwierdziło, że przeciwdziałanie egzystencjalnemu ryzyku, jakie stwarza kryzys klimatyczny, będzie trudniejsze z powodu rosnącej przepaści między bogatymi i biednymi, wywołanej przez pandemię Covid-19.

Organ, który organizuje coroczne zebranie światowej elity w szwajcarskim mieście Davos, stwierdził że znaki ostrzegawcze przed zagrożeniem ze strony chorób zakaźnych były ignorowane przez ostatnie 15 lat, co miało katastrofalne skutki.

Pomimo śmierci prawie 2 milionów osób, spowodowanych Covid-19, globalny raport o ryzyku Światowego Forum Ekonomicznego wykazał, że kwestie środowiskowe uznano za największe zagrożenie w nadchodzących latach, zarówno pod względem wpływu, jak i prawdopodobieństwa.

Raport stwierdza, że pandemia Covid-19 pogłębiła istniejące od dawna dysproporcje zdrowotne, gospodarcze i cyfrowe, utrudniając współpracę międzynarodową potrzebną do zwalczania wyzwań, takich jak degradacja środowiska.

Ekstremalne zdarzenia pogodowe uznano za największe ryzyko mierzone prawdopodobieństwem ich wystąpienia, a następnie niepowodzenie w działaniach na rzecz klimatu, szkody w środowisku człowieka, choroby zakaźne i utrata różnorodności biologicznej.

Pięć głównych zagrożeń pod względem skutków to choroby zakaźne, niepowodzenie działań w dziedzinie klimatu, broń masowego rażenia, utrata różnorodności biologicznej i kryzysy zasobów naturalnych.
W raporcie po raz pierwszy oceniono ryzyko na podstawie tego, kiedy respondenci myśleli, że mogą stanowić krytyczne zagrożenie dla świata. Krótkoterminowe zagrożenia - które mogą się wydarzyć w dowolnym momencie w ciągu najbliższych dwóch lat - ujawniły obawy związane z chorobami zakaźnymi, kryzysami zatrudnienia, nierównościami cyfrowymi i rozczarowaniem młodzieży.

Światowe Forum Ekonomiczne stwierdziło, że rządom i firmom trudno jest stawić czoła długoterminowym zagrożeniom, ale pandemia pokazała, że ignorowanie zagrożeń nie zmniejsza ich prawdopodobieństwa.

Globalne badanie ryzyka jest zwykle publikowane na tydzień przed corocznym posiedzeniem Światowego Forum Ekonomicznego, ale pandemia pozwoliła jedynie na spotkanie on-line. W maju planowane jest fizyczne zgromadzenie w Singapurze.

Źródło: The Guardian

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE