ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prawie połowa właścicieli pieców i kotłów na paliwa stałe jest gotowa je wymienić
20.01.2021r. 12:53

Około 11,5 tysiąca pieców i kotłów na paliwa stałe znajduje się w radomskich domach. Prawie połowa ich właścicieli jest gotowa je wymienić - wynika z przeprowadzonej pod koniec ub. roku inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła.

Jak podał w środę radomski magistrat, około 48 proc. posiadaczy pieców węglowych planuje wymianę źródła ciepła - najchętniej na kocioł gazowy (57,9 proc. ). Inwentaryzację indywidualnych źródeł ciepła w Radomiu przeprowadzono pod koniec 2020 r.

Zadanie w całości zostało sfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza".
Zdaniem dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu Rafała Górskiego opracowana inwentaryzacja pokazuje skalę problemu w mieście. W Radomiu jest około 11,5 tys. pieców i kotłów na paliwa stałe. Ogrzewają one łączną powierzchnię ponad 44 tys. metrów kwadratowych budynków. Urządzenia te w dużej mierze przyczyniają się do powstawania smogu wmieście.

Górski zaznaczył, że miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie na wymianę pieców z funduszy krajowych i unijnych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE