ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi w Trójmieście
20.01.2021r. 15:52

Elektrociepłownie w Gdańsku i Gdyni, należące do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, w ramach ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem" wsparły odbiorców wrażliwych społecznie. Pomoc finansową w wysokości 44 tys. zł na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową otrzymały: Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku przy ul. Fromborskiej, prowadzony przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, dom dla osób bezdomnych przy ul. Równej w Gdańsku, prowadzony przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie oraz Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście.

Program "Dzielimy się ciepłem", realizowany od lat przez PGE Energia Ciepła, ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji pozarządowych, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Gdańsku i Gdyni, ale także w Toruniu, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach i Rzeszowie.
- Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo i pewność dostaw ciepła dla mieszkańców Trójmiasta. Jednakże swoją rolę rozumiemy szerzej, jako angażowanie się w pomoc najbardziej potrzebującym, szczególnie w trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Realizując od ponad 10 lat program pomocy odbiorcom wrażliwym społecznie wsparliśmy ponad czterdzieści pomorskich organizacji pozarządowych - podkreśliła Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

Wsparcie finansowe w ramach programu "Dzielimy się ciepłem" polega na dopłacie do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Pomoc w 2020 r. miała szczególne znaczenie, ze względu na trudną sytuację finansową wielu podmiotów, związaną z wciąż trwającą epidemią.
- W okresie jesienno-zimowym, jak co roku, stajemy przed dużym wyzwaniem. To najtrudniejszy czas dla naszych podopiecznych, którym udzielamy kompleksowego wsparcia w prowadzonych przez Towarzystwo placówkach. Ulga w rachunkach za ciepło, którą otrzymaliśmy w ramach programu PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem" ma dla nas wielkie znaczenie - mogliśmy przeznaczyć środki finansowe na najbardziej palące potrzeby osób bezdomnych, które szczególnie zimą wymagają specjalistycznej pomocy - podkreśla Wojciech Bystry, Prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

"Na koniec 2020 r. Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście otrzymał od PGE Energia Ciepła miłą niespodziankę - środki finansowe na opłacenie rachunków za ogrzewanie w biurze ZS Bank Żywności w Trójmieście w Gdańsku. Dzięki darowiźnie pieniądze, które wcześniej były przeznaczone na opłacenie mediów (ogrzewania) zostaną wykorzystane na pomoc żywnościową osobom najbardziej potrzebującym i zagrożonym wykluczeniem społecznym" - powiedział Michał Chabel, prezes Związku Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście - "Pomoc będzie świadczona w formie wydania paczek żywnościowych lub zapewnienia możliwości wyboru produktów żywnościowych w sklepie społecznym w Gdyni. Szczególnie w obecnym okresie, gdy część osób stoi przed perspektywą utraty pracy lub już straciła pracę w wyniku epidemii, zapewnienie wsparcia żywnościowego jest szczególnie istotne" - dodał M. Chabel.

Dopłatę do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową otrzymał także Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku, działający w ramach Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II.


Na zdjęciu: Wioleta Pacak-Rygielska, dyrektor Centrum Pomocowego Caritas Archidiecezji Gdańskiej im. św. Jana Pawła II wraz z podopieczną, Panią Julią
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE