ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie
21.01.2021r. 17:48

Kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. W czwartek po południu nastąpiła przerwa w dostawach ciepła w rejonie ul. Brązowniczej 1B. Jak poinformowała spółka Veolia Energia Warszawa przywrócenie dostaw ciepła planowane jest o godz. 21 wieczorem.

Jak przekazała Veolia Energia Warszawa, w czwartek od godz. 17.05 w rejonie ul. Brązowniczej 1B nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Awaria dotyczy budynków przy ul. Mistrzowskiej 2 i Brązowniczej 1B. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest w nich wieczorem o godz. 21.

To kolejna awaria w stolicy tego dnia. Od godz. 12.15 w rejonie ul. Kondratowicza 49 nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Awaria dotyczy też budynków przy ul. Malborskiej i św. Wincentego. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest na godz. 18.00.

Wcześniej, w czwartek rano Veolia informowała, że od godz. 8.15 nastąpiła przerwa w dostawach ciepła w rejonie Al. Komisji Edukacji Narodowej 46, przywrócenie dostaw również było planowane na godziny południowe tego dnia.

Następnie Veolia poinformowała o tym, że od godz. 9.00 rano w czwartek wstrzymano dostawę ciepła do kilku budynków przy ulicach: Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej i Tatrzańskiej. "Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest o godz. 12.00" - informowała Veolia Energia Warszawa.

W środę wieczorem ogrzewania nie miały cztery budynki w okolicy ul. Zagłoby oraz po dwa na ul. Keniga i Orląt Lwowskich. Przywrócenie dostaw ciepła planowane było na czwartek na godz. 12. Wcześniej w środę doszło też do awarii w okolicy ul. Grzegorzewskiej.
W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka poważnych awarii sieci ciepłowniczej. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ul. Solec było bez ogrzewania do wtorku rano. We wtorek - kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i ul. Jagiellońskiej nie miało ogrzewania.

Natomiast w piątek po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.

We wtorek wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba - który był warszawskim radnym - zapowiedział powołanie roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w stolicy. Zespół ma wyjaśnić nie tylko kwestię prywatyzacji sieci ciepłowniczej, ale i zająć się nakładami finansowymi przeznaczonymi na jej konserwowanie.

Spółka odpierała zarzuty, argumentując to tym, że w ostatnich 8 latach średnioroczna liczba awarii spadła o ok. 40 proc., a w modernizację i rozwój sieci zainwestowano od 2011 r. ponad 1,2 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE