ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Angela Merkel jest gotowa do rozmów z USA o Nord Stream 2
21.01.2021r. 19:54

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała 21 stycznia, że nie zamierza porzucić Nord Stream 2, ale jest gotowa do rozmów na jego temat z USA. To zmiana w stosunku do dotychczasowych wypowiedzi oficjeli niemieckich, którzy odrzucali możliwość dyskusji na ten temat z Amerykanami jako ingerencję w sprawy wewnętrzne Niemiec - informuje "BiznesAlert.pl".

"Mówię dziś, że co do zasady moje podejście jeszcze nie zmieniło się tak, żebym mogła powiedzieć, że ten projekt nie powinien dojść do skutku - miała powiedzieć Merkel cytowana przez Associated Press. - Będziemy oczywiście rozmawiać z administracją USA. Musimy także rozmawiać o tym, jakie relacje z Rosją w sektorze gazowym są do zaakceptowania, a jakie nie. Nie jest przecież tak, że nie ma żadnych relacji handlowych między USA i Rosją, na przykład w sektorze naftowym" - dodała.

Zdaniem Angeli Merkel należy omówić stan relacji gazowych z Rosją i ocenić jaka skala zależności od niej jest do zaakceptowania. Kanclerz podkreśliła, że nadal sprzeciwia się sankcjom eksterytorialnym USA przeciwko Nord Stream 2.
Amerykanie wprowadzili nowe sankcje przeciwko spornemu gazociągowi Nord Stream 2 stawiając pod znakiem zapytania możliwość jego ukończenia. Zaapelowali o dialog do Niemiec i ostrzegli, że w razie braku porozumienia sięgną po kolejne narzędzia perswazji, które nie zostały dotąd przedstawione. W przeszłości Niemcy deklarowały, że nie zgadzają się na takie działanie USA, które uznają za ingerencję w sprawy wewnętrzne Unii Europejskiej - informuje "BiznesAlert.pl".
Associated Press , BiznesAlert
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE