ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejna awaria; przerwa w dostawach ciepła w rejonie ul. Szareckiego i Brązowniczej
22.01.2021r. 12:02

W stolicy doszło do kolejnych awarii sieci ciepłowniczych. W piątek nastąpiła przerwa w dostawach ciepła w rejonie ul. Szareckiego i Brązowniczej. Jak poinformowała spółka Veolia Energia Warszawa, przywrócenie dostaw ciepła planowane jest po południu.

Jak przekazała spółka Veolia Energia Warszawa, w piątek od godz. 10.00 w rejonie ul. Szareckiego nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Awaria dotyczy ul. Szareckiego 4. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest tam o godz. 15.00.

Ciepła nie ma również od godz. 10.50 na ul. Brązowniczej 1B i Mistrzowskiej 2. Jego przywrócenie planowane jest o godz. 16.

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka awarii sieci ciepłowniczej. Tylko w czwartek nastąpiła przerwa w dostawach ciepła również w rejonie ul. Brązowniczej 1B, ul. Kondratowicza 49, w rejonie Al. Komisji Edukacji Narodowej 46 oraz Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej i Tatrzańskiej.

W środę wieczorem ogrzewania nie miały z kolei cztery budynki w okolicy ul. Zagłoby oraz po dwa na ul. Keniga i Orląt Lwowskich, we wtorek - kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i ul. Jagiellońskiej, a w poniedziałek siedem budynków w rejonie ul. Solec.
Natomiast w ubiegły piątek po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.

We wtorek wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba - który był warszawskim radnym - zapowiedział powołanie roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w stolicy. Zespół ma wyjaśnić nie tylko kwestię prywatyzacji sieci ciepłowniczej, ale i zająć się nakładami finansowymi przeznaczonymi na jej konserwowanie.

Spółka odpierała zarzuty, argumentując to tym, że w ostatnich 8 latach średnioroczna liczba awarii spadła o ok. 40 proc., a w modernizację i rozwój sieci zainwestowano od 2011 r. ponad 1,2 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE