ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W bazach paliw PERN portal dla kierowców cystern - korzysta z niego już ponad 100 przewoźników
22.01.2021r. 22:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ponad 100 przewoźników korzysta już z nowoczesnego portalu do obsługi kierowców cystern w bazach paliw PERN. Rozwiązanie to w postaci aplikacji wdrożono w związku z modernizacją baz paliwowych spółki, a jego celem jest m.in. skrócenie czasu oraz usprawnienie obsługi kierowców - podał PERN.

Informując o uruchomionym portalu przewoźnika, spółka wyjaśniła, iż pozwala on np. na śledzenie danych, dotyczących liczby transportów oczekujących lub już odbierających paliwo w danej bazie. Jak przekazał w dzisiejszym komunikacie PERN, "z portalu korzysta już ponad 100 przewoźników".

"Prowadzimy intensywne prace, których celem jest budowa długofalowych relacji z naszymi klientami. Jest to m.in. możliwe dzięki modernizacji baz paliw, dzięki czemu skracamy czas obsługi kierowców i oferujemy nowe usługi. Teraz wprowadzamy także rozwiązania, które dają przewoźnikom możliwość łatwego zarządzania swoim biznesem w zakresie relacji z PERN" - podkreślił wiceprezes PERN, Rafał Miland, cytowany w informacji spółki.

Jak zaznaczył PERN, nowe narzędzie, jakim jest portal przewoźnika, po kilkutygodniowym pilotażu osiągnęło pełną funkcjonalność i obecnie mogą z niego korzystać wszyscy przewoźnicy odbierający paliwo w bazach spółki. Aplikacja została przygotowana przez pracowników PERN - dział obsługi klienta we współpracy z działem rozwoju systemów IT - i będzie teraz "sukcesywnie udostępniana" wszystkim chętnym firmom przewozowym, które realizują odbiory paliw z baz spółki.

"W ostatnich latach radykalnie wzrosły wydania paliw z naszych baz. Wzrost ten w sposób skumulowany odczuł dział obsługi klienta, który współpracuje z bazami i wszystkimi kontrahentami zaangażowanymi w proces wydań na transport samochodowy. Od wielu lat wraz z pionem IT rozwijamy narzędzia informatyczne i komunikację B2B, dzięki czemu wymiana informacji z naszymi klientami jest w maksymalnym stopniu zautomatyzowana" - podkreślił Tomasz Domański, kierownik działu obsługi klienta PERN.
Spółka wyjaśniła, że w ramach modernizacji swych baz paliw unowocześnia fronty autocysternowe, co skraca czas ich obsługi, a także umożliwia bezpośrednie dozowanie biokomponentów i dodatków firmowych podczas załadunku autocystern. Rozbudowywane są jednocześnie pojemności magazynowe na biokomponenty - estry wyższych kwasów tłuszczowych (FAME) oraz bioetanol.

"W 2020 r. zakończyły się zadania związane z modernizacją frontów autocysternowych w bazach paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Woli Rzędzińskiej oraz Kawicach. Prace w tym zakresie kontynuowane są w kolejnych trzech lokalizacjach: w Boronowie, Rejowcu oraz Małaszewiczach" - przekazał PERN. Jak podał, dotychczas zawarto także umowy na rozbudowę zbiorników estrów o łącznej pojemności 2,8 tys. m sześc. w 5 w bazach paliwowych: w Koluszkach, Emilianowie, Woli Rzędzińskiej, Kawicach i Małaszewiczach oraz pojemności 300 m sześc. na bioetanol w bazie paliw w Nowej Wsi Wielkiej.

"Ponadto wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, w ramach realizacji zadań w Koluszkach i Nowej Wsi Wielkiej, naszym klientom zostanie udostępniona możliwość dostarczania biokomponentów transportem kolejowym jako alternatywa do obecnie funkcjonującego transportu samochodowego" - podkreślił PERN. Spółka zapowiedziała, że planuje w tym roku dalsze inwestycje związane z rozbudową pojemności magazynowych na estry oraz udostępniania możliwości dostaw biokomponentów transportem kolejowym.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający m.in. za tłoczenie rurociągami ropy naftowej do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych. Spółka świadczy też usługi transportu paliw, w tym benzyny, oleju napędowego i opałowego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE