ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE

Co jest nie tak z Nowym Zielonym Ładem w USA? Może na początek coś o ekonomii?
23.01.2021r. 19:39

Mirosław Lewiński
Amerykanie potrzebowali pokolenia, aby stać się samowystarczalnymi energetycznie, ale Demokraci zaczną to wszystko niszczyć od momentu zamieszkania Joe Biden'a w Białym Domu. Nowy Zielony Ład (New Green Deal) Demokratów został przygotowany przez Aleksandrię Ocasio-Cortez i Eda Markey'a, typowych socjalistów, którzy potrafią zniszczyć dobrobyt gospodarczy bez większego wysiłku.

Joe Biden może być tylko twarzą w tej grze szalonej lewicy w swojej partii, jednak dla jego zastępczyni - Kamali Harris dotowane odnawialne "projekty" nie są obce.

To, co ta grupa ma w swoich planach dla USA, nieuchronnie sprawi, że energia stanie się niedostępna dla wszystkich poza garstką ich elitarnych przyjaciół. Przedsiębiorstwa i całe gałęzie przemysłu przeniosą się za granicę, a amerykański przemysł umrze powolną, ale pewną śmiercią.

Każdy, kto szuka wglądu w to, o co chodzi Kamali Harris, nie musi szukać daleko - wystarczy przeczytać książkę Michaela Shellenbergera - "Apocalypse Never" (niestety nie ma wersji polskiej). Rozdział ww. publikacji o tym, co zrobili gubernatorzy Jerry Brown i Gavin Newsom, aby zniszczyć niezawodny i niedrogi system energetyczny Kalifornii (i wypełnić przy okazji ich kieszenie) jest tak oszałamiający, że nawet stwierdzenie cyniczna korupcja to za mało.

A Kamala Harris, jako prokurator generalny była bardzo pomocna w przeszkodzeniu federalnym śledczym w udowodnieniu tego, co planowali Brown, Newsom i grupa ich kumpli-kapitalistów. Książka Shellenbergera jest warta każdego centa swojej ceny tylko za rewelacje na temat Brown, Newsom, Harris & Co.

18 grudnia 2020 Myron Ebell w Competitive Enterprise Institute (CEI) opisał wpływ Nowego Zielonego Ładu na dostawy energii w Stanach Zjednoczonych. Poniżej kilka tez jego artykułu.

W 2019 roku przedstawicielka Nowego Jorku w Kongresie, Alexandria Ocasio-Cortez i senator z Massachusetts Ed Markey z innymi zaproponowali Nowy Zielony Ład, manifest powrotu do ciemnych wieków, który ma nas nauczyć, jak będziemy oświetlać, ogrzewać i chłodzić nasze domy, ile energii możemy zużyć, a nawet jakimi samochodami mamy jeździć.

Po powrocie do władzy w Waszyngtonie "postępowców", najważniejsze dla Amerykanów bardziej niż kiedykolwiek stało się pozyskanie wiedzy o wpływie powyższych nauk, regulacji i reguł na ich portfele i - szerzej - na ich styl życia.

CEI uruchomił na swojej stronie (https://cei.org/blog/new-cei-video-series-looks-at-the-effects-of-green-new-deal-policies/) serię filmików, w których zadaje się pytanie: Co jest nie tak z Nowym Zielonym Ładem?

Drugi i ostatnio udostępniony filmik z tej serii przedstawia amerykański system energetyczny oraz to, co się stanie, jeśli cele Nowego Zielonego Ładu, czyli wycofanie się USA z węgla, ropy i gazu ziemnego zostaną zrealizowane.

Poniżej treść tego filmiku w skrócie.

Rewolucja łupkowa jest jednym z największych osiągnięć Ameryki. W ciągu zaledwie kilku dziesięcioleci amerykański przemysł stał się pionierem w ekonomicznym wydobywaniu ropy i gazu ze skał łupkowych i uczynił USA czołowym producentem energii na świecie. Według jednego z badań rewolucja łupkowa oszczędza rocznie amerykańskim konsumentom 203 mld USD lub 2.500 USD na czteroosobową rodzinę. Energia w USA jest bardziej rozpowszechniona i przystępna cenowo niż kiedykolwiek wcześniej, ale niektórzy prawodawcy chcą kolejnej rewolucji energetycznej. Takiej, która sprawi, że energia będzie coraz bardziej deficytowa, kosztowna i zawodna.

Poprzez mandaty polityczne, drakońskie regulacje i dotacje w wysokości bilionów dolarów chcą szybko zaprzestać wydobycia i wykorzystywania węgla, ropy i gazu ziemnego, które dostarczają 80% amerykańskiej energii. Pierwotnie zaproponowany w 2019 roku Nowy Zielony Ład znalazł nowe poparcie wśród "postępowców" w Waszyngtonie. Tylko jeden cel Nowego Zielonego Ładu - zaspokojenie całego amerykańskiego zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych i bezemisyjnych, kosztowałby konsumentów energii i podatników około 490 mld USD rocznie.

Kolejny cel w ramach Nowego Zielonego Ładu dotyczący zwiększenia efektywności energetycznej budynków i domów kosztowałby około 42.000 USD każde gospodarstwo domowe. Wdrożenie programu energetycznego Nowego Zielonego Ładu kosztowałoby przeciętne gospodarstwo domowe w USA dziesiątki tysięcy dolarów rocznie.

Niewielu Amerykanów zgadza się na ponoszenie takich obciążeń z tytułu niesprawdzonego programu energetycznego. Być może dlatego wszyscy senatorowie, którzy werbalnie popierali Nowy Zielony Ład, głosowali raczej jako "obecni" (czyli ani "za" ani "przeciw"), a nie "za". Rewolucja łupkowa uczyniła z Ameryki czołowego światowego producenta ropy i gazu, który wyprzedził Rosję i Arabię Saudyjską. Kosztowne scentralizowane planowanie w ramach Nowego Zielonego Ładu przeniosłoby amerykańską energetykę z powrotem do ciemnych wieków. Nie może być gorszego momentu na nałożenie uciążliwych obowiązków energetycznych na Amerykanów, którzy wciąż dochodzą do siebie po pandemii. Nowy Zielony Ład to recepta na katastrofę gospodarczą.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 23.01.2021r. 19:52
To wszystko co pisze autor to prawda, tylko że nic z tego nie wynika. Zielony Ład to sposób na przekierowanie środków... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE