ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Zbliża się termin oddania prac na "zielone" konkursy PGE
03.02.2021r. 10:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Do połowy marca przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa opolskiego mogą przesyłać prace na trzy konkursy związane z tematyką "zielonej energii". Organizatorem zabawy jest PGE Energia Odnawialna, Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkole Publiczne nr 25 w Opolu.

W ramach konkursu "Odnawialne źródła energii w służbie człowieka" młodzi uczestnicy muszą przygotować prace poruszające takie kwestie jak np.: wykorzystanie energii wiatrowej przez człowieka, zanieczyszczenia powietrza, ekologia, czy efekt cieplarniany.

Inne wyzwanie stoi przez uczniami, którzy mają talent do projektowania. Ich zadaniem jest przygotowanie kalendarza lub plakietki o tematyce związanej z szeroko rozumianą "zieloną energetyką".

Ciekawą propozycją dla dzieci jest też konkurs "Odnawialne źródła energii w kadrze", w którym zadanie polega na przygotowaniu prezentacji teatralnej lub kabaretowej, pantomimy, pracy muzycznej lub plastycznej o tematyce energetyki wiatrowej, słonecznej lub wodnej lub konieczności ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Prace należy przesyłać na adres: Publiczne Przedszkole nr 25 w Opolu, Plac Teatralny 14, 45 - 056 Opole do 15 marca.

O miesiąc więcej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności ma młodzież, która chce wziąć udział w dwóch pozostałych konkursach. Zadaniem starszych uczniów startujących w konkurencji "Cyfrowe OZE" jest zaprojektowanie np. symulatora działania instalacji OZE lub kalkulatora wyliczającego oszczędności płynące z korzystania z energii odnawialnej.

Ciekawie zapowiada się również konkurs "RoboOZE". Jego uczestnicy muszą skonstruować robota poruszającego się dzięki energii słonecznej lub wiatrowej.

Równie wymagający dla uczniów będzie turniej wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Zarejestrować się można na niego do 31 marca 2021 r.

Zwycięzców konkursów poznamy wiosną. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: m.in. zestawy robotów edukacyjnych, tablety, dyski zewnętrzne, słuchawki bezprzewodowe i smartwatche.

Szczegółowe informacje, harmonogram wydarzenia oraz regulaminy konkursów można znaleźć na stronie internetowej: elektryk.opole.pl/konkursy-oze.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2326,25 MW.

Czytaj również:
PGE Energia Odnawialna S.A.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE