ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nowe wozy Pogotowia Energetycznego
03.02.2021r. 14:44

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na terenie obsługiwanym przez PGE Dystrybucja z początkiem roku rozpoczęły pracę nowe wozy Pogotowia Energetycznego.

Ekipy elektromonterów z czterech oddziałów spółki (O. Białystok, O. Lublin, O. Rzeszów, O. SkarżyskoKamienna i O. Warszawa) otrzymały nowe, w pełni wyposażone samochody specjalistyczne. Nowe samochody są przeznaczone dla zespołów elektromonterów, którzy na co dzień pracują przy usuwaniu awarii oraz przy innych czynnościach związanych z eksploatacją sieci elektroenergetycznej.

Praca Pogotowia Energetycznego kojarzy się zwyczajowo z usuwaniem nagłych awarii, ale elektromonterzy Pogotowia wykonują każdego dnia wiele innych, zaplanowanych wcześniej prac przy sieci energetycznej. Prowadzą bieżącą eksploatację urządzeń energetycznych, wymieniając zużyte elementy, dokonują licznych napraw oraz oględzin linii i stacji. Kiedy otrzymują zgłoszenie z informacją o awarii, przerywają wykonywaną pracę i jadą we wskazane miejsce. Szybka reakcja na zgłoszenia Klientów i przywracanie dostaw prądu jest dla nas priorytetem.

Pogotowie Energetyczne to ekipa elektromonterów, która działa zgodnie z ustalonymi instrukcjami, określającymi m.in. kolejność obsługiwania zgłoszeń. Pierwszeństwo mają zawsze zgłoszenia związane z ratowaniem zdrowia i życia ludzi - uszkodzenia linii energetycznych, złamane słupy, zerwane przewody. Pogotowie Energetyczne reaguje też niezwłocznie w przypadku zerwanych kłódek do obiektów energetycznych bądź otwartych drzwi do stacji transformatorowych. Zawód elektromonterów nie należy do łatwych i bezpiecznych. Energetycy pracują o każdej porze dnia i nocy i w każdych warunkach atmosferycznych. Najważniejsze jest dla nich, aby usunąć zagrożenie i jak najszybciej przywrócić Odbiorcom zasilanie. Często zdarza się, że narażają własne zdrowie i życie, aby zapobiegać ewentualnym tragediom.

Nowe wozy Pogotowia Energetycznego, które z początkiem roku trafiły do oddziałów PGE Dystrybucja, zostały wykonane w wersji kontenera zabudowanego na podwoziu terenowym z napędem na wszystkie osie. Wyposażenie w postaci blokady mechanizmu różnicowego oraz wyciągarki znacznie zwiększa możliwości wykorzystania pojazdu w trudnych warunkach terenowych. Zastosowane oznakowanie i oświetlenie dodatkowe lampami LED gwarantują doskonałą widoczność pojazdu oraz właściwe oświetlenie miejsca pracy. Zabudowa kontenerowa, poprzez wygodny dostęp do umieszczonych w niej boksów, półek i szuflad, zapewnia bardzo dobrą ergonomię, co z pewnością ułatwi pracownikom Pogotowia Energetycznego realizację powierzonych zadań. Samochody wyposażone są we wszystkie wymagane w tej grupie pojazdów systemy bezpieczeństwa jazdy i posiadają klimatyzowaną kabinę, co zwiększa komfort użytkowania. 40 nowych pojazdów trafiło już do Rejonów Energetycznych w poszczególnych oddziałach spółki.

PGE Dystrybucja obsługuje ponad 5,5 mln Odbiorców, dbając o stan techniczny setek tysięcy kilometrów linii energetycznych i stacji transformatorowych. Zrealizowane dotąd dostawy pojazdów Pogotowia Energetycznego oraz planowane w przyszłości zakupy samochodów specjalistycznych, pozwolą na utrzymanie właściwego stanu technicznego floty, co zapewne przyczyni się do polepszenia obsługi Klientów.

Polecamy do sprawdzenia:
PGE Dystrybucja S.A.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: z PGE 03.02.2021r. 15:56
Wreszcie!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE