ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Paczka dobrej energii dla medyków
11.02.2021r. 15:37

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
800 pączków od Taurona trafiło do lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy oraz innych pracowników Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Okazją do wręczenia słodkiego upominku jest Tłusty Czwartek.

Zorganizowana przez Grupę Tauron akcja jest podziękowaniem dla medyków, którzy w trakcie pandemii pracują z olbrzymim poświęceniem. Dlatego tym razem firma postanowiła odwdzięczyć im się słodką niespodzianką.

Do pracowników Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, z okazji Tłustego Czwartku, trafiło 800 pączków od Taurona. To zresztą nie jedyna prospołeczna akcja, organizowana w ostatnim czasie. Pączki przyjechały do placówki magentowymi elektrykami Taurona i ING Banku Śląskiego.

- Tauron włączył się w przeciwdziałanie skutkom pandemii od chwili, kiedy pojawiły się pierwsze informacje na jej temat. Wiosną, w początkowej fazie pandemii przekazaliśmy szpitalom na południu Polski środki finansowe oraz maseczki ochronne. Postawiliśmy też namioty przed szpitalami w Gliwicach i w Krakowie, dzięki czemu pacjenci oczekiwali na przyjęcie w dobrych warunkach - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia. - W trudnym czasie pandemii koronawirusa włączaliśmy się w szereg działań dobroczynnych - wsparliśmy potrzebujących uczniów komputerami, a elektryczne samochody rozwoziły bożonarodzeniową i wielkanocną pomoc do potrzebujących - dodaje Zimnoch.

Alpiniści na dachu i świąteczny koncert

To niejedyna akcja Taurona i Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jesienią, już w trakcie drugiej fali pandemii, firma zorganizowała ze szpitalem wyjątkowe wydarzenie, podczas którego na linach z dachu budynku zjechali alpiniści z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego. Sportowcy przebrani w kostiumy zwierzaków, przez okna animowali zabawy z dziećmi przebywającymi na szpitalnych salach. W ten sposób firma choć na krótki czas odczarowała rzeczywistość leczących się maluchów.

- W trakcie pandemii Tauron starał się ulżyć małym pacjentom, którzy nie mogą opuszczać budynków szpitali. Stąd pomysł, by we współpracy ze szpitalem zorganizować wydarzenie, które wywoła uśmiech na twarzach małych pacjentów - dodaje Łukasz Zimnoch.

Dodatkowo, tuż przed świętami, pracownicy Taurona zorganizowali dla dzieci koncert bożonarodzeniowych przebojów. Przed budynkiem oddziału pediatrycznego zabrzańskiego szpitala stanęła specjalna scena, z której popłynęły dźwięki największych świątecznych hitów. Również wtedy czas maluchom umilali katowiccy alpiniści.

#MegaMoc dla medyków

Wcześniej w ramach akcji #MegaMoc pracownicy Grupy odnawiali szpitalne sale i domy dziecka. W akcji wolontariusze odnowili pomieszczenia w placówkach na terenie województw śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego, a także dom dziecka w Opolu. Przy współpracy z Fundacją ISKIERKA wyremontowano siedem pomieszczeń na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Dodatkowo, obecnie trwają prace remontowe na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej.

Sprawdź ten temat:
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE