ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

6. edycja szkoleń dla nauczycieli "Jak uczyć o energii jądrowej"
15.02.2021r. 12:38

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
13 lutego 2021 roku rozpoczęła się szósta edycja szkoleń "Jak uczyć o energii jądrowej" dla nauczycieli i doradców metodycznych ds. nauczania m.in. fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Sobotnie szkolenie w wersji online zorganizowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Wydziałem Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2015 r. przeszkolono już 680 nauczycieli z całego kraju.

Rozwój energetyki jądrowej w Polsce wymaga odpowiedniego kształcenia i przygotowania zawodowego. Dzięki nauczycielom, poznawanie zagadnień związanych z energią jądrową może wzbudzić wśród uczniów pasję i zaowocować w przyszłości rozwojem kariery zawodowej w sektorze jądrowym - jednym z najbardziej innowacyjnych w światowej gospodarce.

Celem szkoleń jest poszerzenie wiedzy o energii jądrowej oraz udoskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli tak, aby mogli prowadzić zajęcia z uczniami w nowy i atrakcyjny sposób. Program szkoleń odpowiada potrzebom nauczycieli, jest zgodny z celami Programu Polskiej Energetyki Jądrowej i podzielony na trzy części - wykładową, merytoryczną oraz praktyczną.

W trakcie szkolenia nauczyciele mogli wysłuchać wykładów ekspertów dotyczących m.in.: rodzajów, źródeł, skutków i sposobów wykorzystywania promieniowania jonizującego, a także powstawania i pozyskiwania energii z procesów rozszczepienia i nukleosyntezy oraz zasad bezpieczeństwa i ochrony radiologicznej.Po szkoleniu nauczyciele otrzymają przesyłkę z pakietem edukacyjnym tzw. edu-boxa, który zawiera m.in.: gry planszowe, puzzle, memo, przykładowe scenariusze lekcji, instrukcje zadań, karty pracy i kalendarz nauczyciela na rok 2020/2021. Każdy uczestnik otrzyma również urządzenie do samodzielnego badania poziomu promieniowania jonizującego wraz z aplikacją na smartfona oraz płytę CD z materiałami popularno-naukowymi. Dzięki tym pomocom nauczyciele będą mogli przeprowadzać eksperymenty oraz ćwiczenia modelujące i symulacyjne w klasie, a tym samym przybliżać uczniom zagadnienia związane z energetyką jądrową.

Czytaj również:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Choczewo 23.02.2021r. 12:00
Przede wszystkim zacząć od matematyki, gdy ją opanują, to im już nikt "kitu" nie wciśnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE