ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Europa: BMW wprowadza nowe taryfy opłat
18.02.2021r. 09:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Grupa BMW wprowadziła nową strukturę taryf dla swoich usług ładowania BMW Charging i Mini Charging w 19 krajach europejskich. Tylko jedna z dwóch taryf oferuje stałe ceny na wszystkich dostępnych stacjach ładowania.

Po jednorazowej rejestracji kierowcy BMW lub Mini mają uzyskać dostęp do 173 000 punktów ładowania w 19 krajach europejskich za pośrednictwem aplikacji lub karty do ładowania. Zdecydowana większość (162 000 punktów ładowania) to ładowarki AC, pozostałe 11 000 punktów ładowania jest zasilanych prądem stałym. BMW nie ujawniło jeszcze liczby ładowarek HPC o mocy powyżej 150 kW.

Tak jak poprzednio, te dwie taryfy noszą nazwę "Flex" i "Active". "Flex" jest skierowany do klientów, którzy często i / lub głównie ładują pojazdy w domu lub u pracodawcy i rzadko muszą korzystać z publicznych stacji ładowania. Z tego powodu w tej taryfie nie ma miesięcznej opłaty podstawowej, ale same procesy ładowania są rozliczane "na warunkach specyficznych dla operatora". Aby uniknąć przykrych niespodzianek, klient przed rozpoczęciem ładowania musi dokładnie dowiedzieć się, jakie są warunki panujące w tym punkcie ładowania.

BMW nie ujawnił powodów zmiany "warunków specyficznych dla operatora" ani nie wyjaśnił taryfy "Flex" w odpowiednim komunikacie prasowym. Wcześniej obowiązywały stałe ceny za kilowatogodzinę, które wynoszą 0,39 euro za kWh w przypadku ładowania prądem przemiennym i 0,49 euro za kWh w przypadku ładowania prądem stałym.
W taryfie "Acitve" klienci, którzy ładują samochody głównie lub wyłącznie publicznie, otrzymają jednolite ceny za kilowatogodzinę, ale za podstawową opłatę w wysokości 4,99 euro miesięcznie. Ładowanie prądem przemiennym będzie wtedy kosztować 0,33 euro za kWh, między 8:00 a 20:59 po 180 minutach zostanie naliczona opłata blokująca w wysokości 0,06 € / min - od 21:00 do 7:59 opłata zostanie zniesiona. Ładowanie prądem stałym kosztuje 0,39 euro za kWh, po 90 minutach ładowania pobierane jest 0,20 euro za minutę. Nie ma taryfy nocnej bez opłaty blokującej za ładowanie prądem stałym.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE