ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielka Brytania planuje ogrzewać domy bez gazu?
19.02.2021r. 09:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kilka brytyjskich przedsiębiorstw użyteczności publicznej przygotowuje się do poparcia zmian w sposobie opodatkowania gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii za zużycie energii.

Rząd premiera Borisa Johnsona rozważa przeniesienie niektórych opłat z prądu na rachunki za gaz. Wszystko po to, aby ładowanie samochodów i ogrzewanie domów było tańsze. To posunięcie, które może zapoczątkować gigantyczne zadanie dekarbonizacji 85% gospodarstw domowych korzystających z paliw kopalnych.

Octopus Energy Ltd., obecnie piąty co do wielkości dostawca na brytyjskim rynku z 2 milionami klientów, naciska na zmianę. Firma dostarcza zarówno energię elektryczną, jak i gaz, sprzedając każdego roku około 1 miliarda funtów (1,4 miliarda dolarów) paliwa kopalnego.

Obecnie 23% rachunków za energię elektryczną dotyczy kosztów programów rządowych mających na celu oszczędzanie energii, redukcję emisji i zachęcanie do korzystania z energii odnawialnej, według regulatora Ofgem. Oczekuje się, że rząd ogłosi nowe obciążenia gazowe w budżecie w przyszłym miesiącu.
"Przeniesienie tych opłat na benzynę oznaczałoby, że kiedy ludzie podejmą decyzje dotyczące sposobu ogrzewania domu w przyszłości i sposobu prowadzenia samochodu, skorzystają na podejmowaniu decyzji, które są ekologiczne" - mówi Greg Jackson, dyrektor generalny Octopus.
Rząd chce, aby pompy ciepła zastąpiły kotły gazowe i dąży do zainstalowania 600 000 pomp rocznie do 2028 r., co stanowi 20-krotny wzrost w stosunku do obecnego wskaźnika w kraju, w którym mniej niż 1% domów korzysta z tej technologii.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Fun 19.02.2021r. 10:27
Niech sobie lepiej kupią koce i pierzyny. I niech rząd zafunduje ludziom kalesony i dresy. Będzie taniej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 20.02.2021r. 10:34
Do wytworzenia prądu do wytworzenia ciepła trzeba jeszcze więcej gazu. Wiedza z zakresu energetyki upadła, to... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE