ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Equinor i Engie chcą produkować "błękitny" wodór
19.02.2021r. 09:40

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Koncerny energetyczne z Norwegii i Francji będą razem pracować nad znalezieniem najlepszego sposobu na produkcję "błękitnego" wodoru, donosi Reuters.

Obecnie większość wodoru na świecie jest produkowana z gazu ziemnego, ale towarzyszy temu także emisja dwutlenku węgla, co powoduje iż nie jest to proces zrównoważony klimatycznie. Rozwiązaniem jest "zielony" wodór, powstający w procesie elektrolizy wody z wykorzystaniem energii z OZE. Jest on jednak drogi. "Błękitny" wodór powstaje z gazu ziemnego, jednak powstający w trakcie dwutlenek węgla jest przechwytywany i składowany.

Norweski Equinor i francuski Engie maja sprawdzić oprócz sposobu produkcji także potencjalny rynek "błękitnego" wodoru. Chcą rozmawiać z potencjalnymi klientami w Belgii, Holandii i Francji, aby ocenić opłacalność projektu.
Equinor jest drugim po rosyjskim Gazpromie dostawcą gazu ziemnego w Europie. Norweski koncern jest zaangażowany w projekt permanentnego składowania pod dnem Morza Północnego przechwyconego dwutlenku węgla emitowanego przez zakłady przemysłowe.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE