ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przywódcy G7 zapewniają, że chcą wspólnie rozwiązywać problemy światowe
19.02.2021r. 19:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przywódcy państw grupy G7 podczas piątkowego wirtualnego szczytu o odbudowie gospodarek po pandemii koronawirusa podkreślili znaczenie multilateralizmu w rozwiazywaniu światowych problemów, czy to zdrowotnych, gospodarczych czy klimatycznych.

"Miejsca pracy i wzrost są tym, czego będziemy potrzebować po tej pandemii" - powiedział otwierając spotkanie Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, która w tym roku przewodniczy G7.

W spotkaniu po raz pierwszy wzięli udział nowy prezydent USA Joe Biden i nowy premier Włoch Mario Draghi. Zwłaszcza ze zmianą w Białym Domu wiązane są nadzieje, że USA będą w większym stopniu podejmować działania razem z innymi, a nie samodzielnie, jak za prezydentury Donalda Trumpa.

"Będziemy pracować wspólnie i razem z innymi, aby rok 2021 stał się punktem zwrotnym dla multilateralizmu i aby ukształtować naprawę gospodarczą, która będzie promować zdrowie i dobrobyt naszych obywateli i naszej planety" - napisali przywódcy w wydanym komunikacie końcowym.

Podkreślili m.in., że odbudowa po Covid-19 musi być lepsza dla wszystkich, czego niezbędnym elementem jest zapobieganie zmianom klimatycznym. "W centrum naszych planów znajdą się nasze globalne ambicje dotyczące zmiany klimatu i odwrócenia tendencji utraty różnorodności biologicznej. Osiągniemy postępy w zakresie łagodzenia zmiany klimatu, dostosowania i finansowania zielonej transformacji zgodnie z porozumieniem paryskim" - oświadczyli w komunikacie.
"W ciągu ostatniego roku udzieliliśmy bezprecedensowego wsparcia dla naszych gospodarek w łącznej wysokości ponad 6 bln dolarów w całej grupie G7. Będziemy nadal wspierać nasze gospodarki, aby chronić miejsca pracy i wspierać silne, trwałe, zrównoważone i sprzyjające włączeniu społecznemu ożywienie gospodarcze" - napisali przywódcy państw.

Doroczny szczyt G7 - w formie osobistego spotkania, a nie telekonferencji - ma się odbyć w czerwcu w Kornwalii, w południowo-zachodniej Anglii.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE