ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Olsztyn zachęca mieszkańców do przyłączania się do sieci miejskiej ciepłowniczej
21.02.2021r. 11:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Olsztyn zachęca mieszkańców by przyłączali się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Z dofinansowania w programie "Wymień piec" mogą skorzystać wspólnoty mieszkaniowe - podał urząd miasta w Olsztynie.

Magistrat zachęca mieszkańców Olsztyna do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. To najlepsza metoda, by zyskać bezpieczne i wygodne ogrzewanie niskoemisyjne.

"Im mniej będzie starych, nieefektywnych pieców, tym większą szansę będziemy mieć na czystsze powietrze w naszym mieście. Dlatego warto zdecydować się na przyłączenie do ciepła produkowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej"- wskazuje urząd miasta.

Z dofinansowania w programie "Wymień piec" mogą skorzystać wspólnoty mieszkaniowe. Do wniosku należy dołączyć niezbędne dokumenty, m.in. audyt energetyczny budynku, warunki przyłączenia do sieci wydane przez MPEC, dokumentację techniczną projektu.

"Program jest szansą na uzyskanie dofinansowania w wysokości do 50 proc. poniesionych kosztów"-podkreślił Dariusz Mikulak z Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. gospodarki infrastruktury elektroenergetycznej.
Szczegółowe informacje oraz wykaz dokumentów, jakie należy złożyć ubiegając się o dofinansowanie są na internetowej stronie programu "Wymień piec".

Jak podał urząd miasta w Olsztynie, od 2017 roku z dofinansowania skorzystali mieszkańcy 23 budynków wielorodzinnych oraz 21 jednorodzinnych. W tym przypadku dofinansowania były przyznawane w 2017 i 2018 roku; od kolejnego zaczął działać rządowy Program Priorytetowy "Czyste Powietrze". Łączne dofinansowanie, jakie zostało przyznane, to niemal milion złotych. Program spowodował też oszczędność energii (2209 MWh/rok) oraz redukcję produkcji dwutlenku węgla (659 ton/rok).

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE