ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polkomtel postawił w Gorzowie maszt telefonii komórkowej. Mieszkańcy boją się, że to 5G.
22.02.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Metalowy maszt stanął na jednym z parkingów stadionu żużlowego w Gorzowie Wielkopolskim. Pojawienie się konstrukcji wzbudziło niepokój i obawy okolicznych mieszkańców. Najwięcej emocji wywołały pojawiające się pogłoski, że może to być maszt sieci 5G, co do której w internecie krąży wiele teorii - informuje Gazeta Lubuska

"Nikt nas nie pytał o zdanie, ani nawet nie raczył powiadomić" - mówią rozgoryczeni mieszkańcy domków jednorodzinnych przy ulicy Kwiatowej i Lipowej, z którymi rozmawiali dziennikarze Lubuskiej. "Wybudowali nam wieżę - najprawdopodobniej telefonii komórkowej i w dobie tego strachu przed 5G obawiamy się, że to może być właśnie to. Próbowaliśmy się dowiedzieć, co to dokładnie jest, ponieważ wcześniej nikt nas nie poinformował, że tuż za płotami naszych domów ma powstać taka konstrukcja"

Władze Gorzowa wydały pozwolenie na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej przy ulicy Lipowej w połowie ubiegłego roku. Informacja o przebiegu tej procedury oraz decyzja dotycząca zgody na budowę zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń urzędu miasta. Stroną w tej sprawie jest jednak inwestor i właściciel działki, na której taki masz powstał. Działka należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie, który wydzierżawił fragment terenu firmie Polkomtel (sieć Plus GSM) Na dzierżawie gruntu gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie zarobi miesięcznie 4 tysiące złotych. Rocznie do jego kasy trafi, więc prawie 50 tysięcy.

Ale nie o same pieniądze chodzi - podkreśla dyrekcja gorzowskiego OSiRu. "Zdarzały się sytuacje, kiedy prowadziliśmy transmisję meczu żużlowego i trzeba było ją przerywać ze względu na problemy z Internetem, który był za słaby" mówi cytowany przez Gazetę Lubuską przedstawiciel OSiR w Gorzowie Wielkopolskim.
Właściciele domków jednorodzinnych sąsiadujących ze stadionem w Gorzowie martwią się o swoje zdrowie. Sporo słyszeli o 5G i teraz zastanawiają się jaki wpływ na otoczenie będzie miał maszt, który codziennie widzą ze swoich okien. Dziennikarze Lubuskiej poprosili o stanowisko przedstawicieli Polkomtela.

"Stacja w Gorzowie powstaje na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę wydanego we wrześniu ubiegłego roku przez prezydenta miasta. Jest to tak zwana stacja odtworzeniowa i ma na celu utrzymanie obecnego zasięgu naszej sieci na tym obszarze i umożliwienie dalszego świadczenia usług dla mieszkańców. Jest niezbędna, bowiem powstaje w zastępstwie stacji, która zostanie zlikwidowana pod koniec bieżącego miesiąca. Stacja ta umożliwi dalszą realizację komórkowych połączeń głosowych oraz transmisji danych w technologii 4G LTE" - odpisał starszy specjalista działu komunikacji korporacyjnej Arkadiusz Majewski.

Sieć 5G - jak zmieni nasze codzienne życie, sprawdzamy w naszym specjalnym serwisie

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE