ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pomorskie: Elektrownia Wodna Gałąźnia Mała na rzece Słupi będzie modernizowana
22.02.2021r. 12:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Energa OZE zmodernizuje w 2021 roku Elektrownię Wodną Gałąźnia Mała na rzece Słupi. Zamontowane zostaną nowe rurociągi zasilające hydrozespoły, co pozwoli uniknąć wzrostu ryzyka awarii - podało biuro prasowe Grupy Energa.

Modernizacja 106-letniej elektrowni wodnej na rzece Słupi, polegająca na montażu nowych rurociągów zasilających hydrozespoły, ma uchronić obiekt przed wzrostem ryzyka awarii.

Decyzję o remoncie podjęła Energa OZE, spółka zależna Energii z Grupy ORLEN. Modernizacja ma przebiegać tak, by jak najmniej oddziaływać na środowisko i interesariuszy. Jednocześnie podano, że podczas przeprowadzania wymiany rurociągów zmniejszy się przepustowość elektrowni, dlatego konieczne jest utworzenie rezerwy powodziowej, by uchronić mieszkańców pobliskich terenów od ewentualnych podtopień.

"Spółka w drugiej połowie marca 2021 roku obniży poziom zwierciadła wody w Jeziorze Głębokim o 75 cm poniżej normalnego poziomu piętrzenia" - poinformowało biuro prasowe Grupy Energa.

Ta operacja potrwa około tygodnia i prowadzona będzie w tempie 1 centymetr na godzinę, ale nie więcej niż 10 centymetrów na dobę. To tempo wolniejsze od dopuszczalnego ma zminimalizować wpływ całej procedury na przyrodę.
W trakcie wykonywania prac, jak podano, może dojść do okresowych wzrostów poziomu wód Słupi i Jeziora Głębokiego. Po ustabilizowaniu się sytuacji, planowane jest ponowne obniżenie poziomu na jeziorze. Stan ten ma być utrzymywany do zakończenia prac. Ich finał ma nastąpić jeszcze w 2021 roku.

O planowanych pracach Energa OZE poinformowała m.in. lokalne samorządy, instytucje administracji państwowej, organizacje pozarządowe, dla których wiedza ta może mieć istotne znaczenie.

Działania w Elektrowni Wodnej Gałąźnia Mała będą prowadzone zgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym na piętrzenie i pobór wód rzeki Słupi do celów energetycznych powyższej elektrowni wydanym w 2019 roku przez dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Czytaj również:

Czy znasz to narzędzie?

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE