ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister Michał Kurtyka podczas UNEA
23.02.2021r. 06:26

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Minister klimatu i środowiska wziął udział w piątej sesji Zgromadzenia Środowiskowego Narodów Zjednoczonych (UNEA-5). Michał Kurtyka zabrał głos podczas Dialogu Liderów, którego tematem przewodnim był "Środowiskowy wymiar działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w ramach budowania odpornego i zintegrowanego świata po pandemii".

W Dialogu udział wzięło ok. 40 mówców - ministrów, przedstawicieli wysokiego szczebla organizacji międzynarodowych, interesariuszy i Grup większościowych ONZ.

- Chciałbym, abyśmy po COVID-19 podnieśli się z silniejsi. Niech będzie on dla nas okazją do nauki, jak lepiej wykorzystywać zasoby surowców i jak budować świat bez nierówności społecznych. W ciągu ostatnich miesięcy mieliśmy okazję przekonać się, że globalna współpraca jest niezbędna do wyjścia z pandemii - powiedział minister Kurtyka.

W dalszej części swojego wystąpienia minister Michał Kurtyka odniósł się do programów priorytetowych jak "Moja Woda" i "Mój Prąd". - Staramy się wspierać polskich obywateli w ich działaniach na rzecz życia w sposób przyjazny dla środowiska. W tym celu dofinansowujemy rozwój infrastruktury mikro retencji, a także poprawę efektywności energetycznej i redukcję emisji zanieczyszczeń przez domy jedno-, a wkrótce i wielorodzinne.
Minister Kurtyka skorzystał tez z okazji, by zaprosić uczestników Zgromadzenia do wzięcia udziału w XI Światowym Forum Miejskim, które odbędzie się w przyszłym roku w Katowicach.

Spotkanie UNEA odbywa się raz na dwa lata. UNEA-5, ze względu na pandemię, została podzielona na dwie części. Pierwsza odbywa się w formie wirtualnej, a UNEA5-2, z fizycznym udziałem delegatów, planowana jest na początek 2022 r.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE