ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Solaris chce dostarczyć elektryczne autobusy dla Opola
23.02.2021r. 05:41

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Tylko Solaris przystąpił do powtórzonego przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla Opola. Ta sama firma startowała również w pierwszym, unieważnionym postępowaniu - informuje Portal Samorządowy

Rosną szanse na to, że firma Solaris dostarczy pięć autobusów elektrycznych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu. Tylko ta firma złożyła ofertę w powtórzonym postępowaniu przetargowym i chociaż jej wartość przekracza kwotę, jaką skłonny był wydać zamawiający, to różnica nie jest na tyle duża, by miało to przekreślić szanse na zawarcie kontaktu.

Pierwsze postępowanie przetargowe przeprowadzone zostało jesienią 2020 r. - jako jedyny oferent zgłosił się Solaris, który za autobusy oraz infrastrukturę (ogłoszony przez MZK przetarg obejmuje zakup 5 niskopodłogowych autobusów, ładowarek plug-in oraz stacji ładowania i pantografów) zażądał 19,8 mln zł. Było to o 2,3 mln zł więcej niż przewidziało na ten cel miasto (przy czym blisko 14 mln zł dofinansowania miasto miało zapewnione ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko). W związku z tym przetarg anulowano i ogłoszony kolejny.

Tym razem historia się powtórzyła - ponownie zgłosił się tylko Solaris i ponownie złożona oferta była większa aniżeli to, co na zakupy przeznaczył zamawiający. Tyle, że tym razem różnica jest zdecydowanie mniejsza (firma chce już tylko 18,73 mln zł, a miasto założyło sobie, że wyda na ten cel 18,72 mln zł), co pozwala sądzić, że (przynajmniej z powodów finansowych) sprawa nie będzie miała takiego finału jak jesienią.
Zgodnie z pierwotnymi założeniami elektryczne autobusy miały pojawić się na ulicach Opola w drugim kwartale roku 2021. Obecnie wygląda na to, że nastąpi to w roku 2022 (od podpisania umowy producent będzie miał niespełna rok na realizację kontraktu).


CIRE poleca

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE