ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pomorska Kolej Metropolitalna zostanie zelektryfikowana [wideo]
23.02.2021r. 06:28

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
11 firm chętnych do zelektryfikowania linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Samorządowa spółka PKM poznała właśnie oferty w przetargu na realizację inwestycji, połączonej z budową przystanku Gdańsk Firoga. - podaje Radio Gdańsk

Najtańsza z ofert opiewa na 48,8 miliona złotych i jest o 19 milionów tańsza niż budżet kolejarzy. Sieć zasilająca ma pojawić się na odcinku między Wrzeszczem i Osową. Pozwoli na jazdę z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę.

Linię Pomorskiej Kolei Metropolitarnej od samego początku planowano jako linię zelektryfikowaną. Brak sieci trakcyjnej na linii 201 (Gdynia-Kościerzyna), z którą łączy się linia PKM, sprawił, że elektryfikacja została odłożona w czasie.

"Elektryfikacja samej linii PKM, bez tworzącej z nią wspólną sieć linii 201, byłaby bezcelowa, bo trakcja elektryczna kończyłaby się "ślepo" w Rębiechowie. Dlatego cały czas namawialiśmy naszych partnerów z PKP PLK do elektryfikacji linii 201 i w najbliższych latach równolegle zelektryfikujemy obie nasze linie" - komentuje Grzegorz Mocarski, prezes PKM SA.

Przy okazji elektryfikacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wrócono do pomysłu budowy dodatkowego przystanku PKM Gdańsk Firoga, który będzie znajdował się pomiędzy Matarnią i Portem Lotniczym.
Już w 2010 roku analizy marketingowe ekspertów UE wykazały, że wskazane będzie wybudowanie w tym miejscu przystanku z powodu rozwijających się w pobliżu dużych firm z branży IT. Jak informuje spółka PKM, obecnie rejon ten rozwija się już na tyle dynamicznie, że budowa przystanku jest już w pełni uzasadniona.

Jak informuje PKM, wszystkie oferty poddane zostaną analizie. Wykonawca inwestycji będzie miał 21 miesięcy na realizację prac.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE