ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA zyskuje - niewiele brakuje do 63 USD/b
23.02.2021r. 09:33

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA drożeje o 1,5 proc. Niewiele już brakuje do 63 USD za baryłkę. Banki inwestycyjne i analitycy prognozują dalsze wzrosty cen i zacieśnianie sytuacji na rynku paliw - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IV na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 62,61 USD, wyżej o 1,47 proc.

Ropa Brent w dostawach na IV na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 66,38 USD za baryłkę, wyżej o 1,75 proc.

Analitycy Morgan Stanley oceniają, że rynek ropy zmierza w kierunku tego, co można nazwać najbardziej "napiętym" kwartałem od co najmniej 2000 roku. Z kolei Socar Trading SA ocenia, że Brent na ICE w tym roku osiągnie cenę 80 USD za baryłkę, bo nadmiar ropy zgromadzony podczas pandemii koronawirusa zostanie zniwelowany do lata.
Analitycy Goldman Sachs szacują z kolei, że benchmark na ICE zdrożeje w ciągu nadchodzących miesięcy do 70 USD za baryłkę. Notowaniom ropy pomogą też ostatnie ekstremalne warunki pogodowe w Teksasie, gdzie z powodu silny mrozów nastąpiło ograniczenie produkcji ropy z łupków, a rafinerie wstrzymały przerób surowca i obecnie rozpoczynają powolny restart działalności.

"Utrata w produkcji ropy po wielkich mrozach w USA pomoże rynkom ropy" - oceniają eksperci Trafigura Group. Tymczasem wkrótce odbędzie się posiedzenie krajów OPEC+ w sprawie dostaw ropy w kolejnych miesiącach.

Arabia Saudyjska i Rosja jeszcze mają różne zdania co do zwiększenia podaży ropy na rynku w kwietniu. Saudowie są za utrzymaniem produkcji ropy na stałym poziomie. Rosjanie zaś wolą podwyższać dostawy surowca. Wszystko rozstrzygnie się podczas marcowego spotkania grupy. WTI na NYMEX w N.Jorku zwyżkowała na zakończenie poprzedniej sesji o 4 proc., a Brent na ICE zyskała 3,7 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE