ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Edison Energia inwestuje w farmy fotowoltaiczne
23.02.2021r. 10:58

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Edison Energia zakomunikowała, że zamierza inwestować we własne farmy fotowoltaiczne. W portfelu firmy znalazło się 5 projektów farm PV o łącznej mocy 4,8 MW.

"Edison Energia będzie pierwszym inwestorem w Polsce, którego farmy będą wyposażone w najnowsze moduły Jinko Solar - Tiger Pro o mocy 525 Wp. Od tej pory nie tylko będziemy jedną z największych firm fotowoltaicznych w Polsce. Będziemy również producentem energii elektrycznej, dzięki zakupowi farm fotowoltaicznych. Tym samym pokazujemy naszą wiarę w rynek inwestując w to samo, w co inwestują nasi klienci" - mówi Kamil Sankowski, członek Zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

Budowa 5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 MW rozpocznie się pierwszym kwartale tego roku. Farmy będą wyposażone w najnowsze, dwustronne moduły Jinko Tiger Pro.

Seria modułów Jinko Tiger Pro łączy kilka najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych obecnie w produkcji masowej. Dzięki ich połączeniu, możliwe było zwiększenie mocy modułu do 525Wp. "Są to dwustronne moduły fotowoltaiczne, mogące produkować energię elektryczną zarówno z promieni słonecznych padających od góry, jak również z promieni odbitych od podłoża. To oznacza zwiększenie produktywności gruntowych instalacji PV nawet o 10%, Edison Energia jest prekursorem tej technologii w Polsce oraz jednym z pierwszych na świecie" - mówi Marcin Jędrachowicz, Sales Manager Eastern Europe, Jinko Solar.
Szefowie Edison Energia zapowiadają już kolejne inwestycje.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE