ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pomorskie: Energa zmodernizowała oświetlenie w gminie Puck
23.02.2021r. 11:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Energa Oświetlenie zmodernizowała oświetlenie uliczne w gminie Puck. Wymiana opraw oświetleniowych z sodowych na ledowe poprawi nie tylko jakość oświetlenia, bezpieczeństwo oraz komfort życia mieszkańców, ale także znacznie zredukuje zużycie energii elektrycznej oraz zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Realizacja wymiany ponad 3,3 tys. szt. opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED to efekt umowy podpisanej przez Energę Oświetlenie z Gminą Puck. Umowa dotyczy świadczenia kompleksowej usługi oświetlenia na terenie gminy od stycznia 2021 do końca 2024 roku.

"Energa Oświetlenie razem z Gminą Puck w dość krótkim czasie sfinalizowały szereg prac związanych z zapewnieniem nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Wymiana opraw to milowy krok na drodze do poprawy jakości, a także uzyskania oszczędności oświetlenia. Dotychczas wykorzystywane na terenie gminy oprawy zużywały rocznie ok. 1400 MWh energii elektrycznej. Nowe zużyją w tym samym okresie czasu ok. 609 MWh, czyli o 58 proc. mniej. Zakończona modernizacja pozwoli na osiągnięcie redukcji emisji CO2 na poziomie 634 t w skali roku i innych szkodliwych związków chemicznych do atmosfery" - mówi Marcin Stojek, wiceprezes Zarządu Energi Oświetlenie.
Nowy standard ledowego oświetlenia na terenie gminy Puck ma na celu przede wszystkim poprawę komfortu życia mieszkańców. Zdaniem ekspertów to właśnie ten rodzaj oświetlenia ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Strumień światła emitowany przez źródła LED jest przyjazny dla oka i nie powoduje jego podrażnienia ani zmęczenia.

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE