ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ABB buduje w Holandii Laboratorium Innowacji Elektromobilności
23.02.2021r. 20:56

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W minionym roku Uniwersytet Techniczny w Delfcie (Niderlandy) znalazł się w wśród 15 najlepszych uczelni technicznych na świecie (QS World University Ranking) . Na terenie tamtejszego kampusu powstaje obiekt o powierzchni 3600 m2, który ma pomóc ABB w utrzymaniu pozycji lidera na rynku elektromobilności i w którym prace znajdzie 120 specjalistów.

Inwestycja będzie stanowić swoisty powrót tych technologii do źródeł - studenci, którzy założyli start-up Epyon, byli bowiem absolwentami uniwersytetu w Delfcie (Epyon to firma zajmująca się pierwotnie ładowaniem pojazdów, która została kupiona przez ABB w 2011 r.).

Biznes Elektryfikacji ABB przeznacza około 400 mln USD rocznie na prace badawczo-rozwojowe. - W ramach tej inwestycji chcemy przekraczać granice elektromobilności, głównie w obszarze ładowania, magazynowania i cyfryzacji. Nowe laboratorium umożliwi nam zacieśnienie współpracy z producentami pojazdów elektrycznych. Wszystko po to, aby poprawiać osiągi i ustanawiać nowe standardy w sektorze - powiedział Frank Muehlon, dyrektor globalnego biznesu infrastruktury do ładowania EV w ABB.

Dla ABB kluczowe znaczenie ma obecnie m.in. zapewnienie bezproblemowego, płynnego połączenia kluczowych elementów elektromobilnej układanki: pojazdów, stacji ładowania, sieci zasilającej, a także oprogramowania. Laboratorium zostało wyposażone w rozwiązania zapewniające kompatybilność ładowarek ABB ze wszystkimi rodzajami pojazdów. Właśnie w tym celu wybudowano symulatory, a 95 proc. wszystkich badań będzie przeprowadzanych na cyfrowych kopiach pojazdów.

Aby sprawdzić zachowanie pojazdów w skrajnych temperaturach, opracowano specjalne komory do testów środowiskowych, w których urządzenia będą narażone na temperatury od -40 do +100 stopni Celsjusza i wysoką wilgotność. Atrium budynku jest wystarczająco duże, żeby producenci mogli wjechać samochodami, autobusami lub samochodami ciężarowymi do kontrolowanego środowiska, w którym będzie można przeprowadzić odpowiednie badania.

Sam kompleks zostanie podłączony do geotermalnej instalacji grzewczo-chłodniczej uniwersytetu. Na dachu znajdzie się instalacja fotowoltaiczna, która poprzez zaawansowany systemem ABB do zarządzania budynkiem, umożliwi zwracanie energii do sieci.
Oprócz 10 mln USD zainwestowanych w Laboratorium Innowacji w Delfcie, ABB kosztem 30 mln USD otworzy we Włoszech centrum doskonałości i zakład produkcyjny w obszarze e-mobility. W listopadzie ubiegłego roku firma ogłosiła, że zwiększy nakłady na badania i rozwój oraz cyfryzację do około 5 proc. rocznych obrotów. Cała Grupa ABB zatrudnia około 7000 pracowników w jednostkach badawczo-rozwojowych, a 60 proc. z nich skupia się na tworzeniu oprogramowania i innowacji cyfrowych. W Krakowie znajduje się Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB, które posiada globalną odpowiedzialność za rozwój m.in. technologii do ładowania elektrycznych pojazdów ciężarowych i e-autobusów. Polscy naukowcy brali udział we wdrażaniu sieci miejskich autobusów elektrycznych m.in. w Niemczech i Norwegii.

ABB działa na rynku technologii ładowania samochodów elektrycznych od 2010 r. Dotychczas sprzedała ponad 17 000 stacji szybkiego ładowania prądem stałym w 80 krajach. Firma jest sponsorem tytularnym Formuły E, a od sezonu 9. (2022/23) będzie również oficjalnym partnerem elektrycznej serii w zakresie ładowania.

ABB jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Integrując produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych z rozwiązaniami cyfrowymi, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Firma, która działa na rynku ponad 130 lat zatrudnia 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach.

Źródło: new.abb.com.pl

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE