ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Domieszka bioLNG do LNG może przedłużyć korzystne warunki pracy statków
27.02.2021r. 17:59

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Organizacja SEA-LNG promująca wykorzystanie gazu skroplonego w transporcie morskim przekonuje, że domieszka bioLNG w tym paliwie może przedłużyć korzystne warunki pracy opalanych nim statków - informuje "BiznesAlert.pl".

SEA-LNG obliczyła, że każde 10 proc. domieszki bio-LNG w paliwie skroplonym daje dwa kolejne lata zgodności pracy wykorzystującej ją jednostki morskiej z Rocznym Współczynnikiem Efektywności (AER) wykorzystywanym do oceny, czy może ona liczyć na finansowanie w zgodzie z "Zasadami Posejdona". To zestaw wytycznych pozwalający określać oddziaływanie statków na klimat.

Pożyczki w zgodzie z "Zasadami Posejdona" są przydzielane w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w transporcie morskim. Zastąpienie mazutu LNG pozwala zmniejszyć emisję takich gazów o 21-28 proc. Następny etap to wykorzystanie bioLNG, czyli gazu skroplonego pozyskanego przy zerowej emisji gazów cieplarnianych najpierw jako domieszki, a potem jako docelowego paliwa morskiego. Powstaje z biomasy lub innych źródeł zeroemisyjnych - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Offshore Energy , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE