ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Łodzi staną paczkomaty z ładowarką aut elektrycznych
01.03.2021r. 16:22

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym firma InPost zlokalizuje paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania aut elektrycznych - poinformowały w poniedziałek władze miasta. Nowe paczkomaty, które docelowo mają być obsługiwane przez pojazdy elektryczne, staną w 70 miejscach.

W ramach porozumienia "Green City", zawartego przez Miasto Łódź i firmę InPost, miasto udostępniło 70 nowych lokalizacji, w których powstaną nowoczesne paczkomaty wyposażone w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

"Chcemy, żeby Łódź była miastem ekologicznym. W obecnych czasach zarówno osoby młode, jak i w moim wieku, coraz częściej dokonują zakupów online. Dlatego wygodny dostęp do paczkomatu, bez konieczności czekania na kuriera, jest bardzo dużym udogodnieniem. Dodatkowo już w niedalekiej przyszłości dowóz przesyłek do paczkomatów będzie się w Łodzi odbywał w oparciu o flotę pojazdów elektrycznych, które nie będą zanieczyszczały powietrza" - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji prasowej w poniedziałek.

Jak wyjaśnił prezes InPost Rafał Brzoska, Łódź została wytypowana jako pierwsze miasto w Polsce, w którym firma wdroży swój nowy produkt - paczkomaty ze zintegrowaną ładowarką elektryczną.

"To innowacja na skalę światową, opatentowana przez InPost. Dziękujemy włodarzom Łodzi za udostępnienie lokalizacji pod nowe paczkomaty. Ze swojej strony, w ramach paktu dla miasta, zobowiązujemy się do wymiany floty samochodów, które będą dostarczać przesyłki w Łodzi, na superekologiczne pojazdy elektryczne. I będziemy to robić w bardzo przyspieszonym tempie. To element naszego porozumienia" - zaznaczył Brzoska.
W opinii Brzoski paczkomaty to najbardziej ekologiczna forma dostawy.

"Naszą działalnością ograniczamy emisję spalin w miastach o 66 proc., a na terenach wiejskich - o jeszcze więcej. Dzieje się tak, gdyż nasz kurier dostarcza aż 1 tys. przesyłek w ciągu swojego dnia pracy, podczas gdy kurier przywożący przesyłki bezpośrednio do domów, dostarcza ich średnio 75. Dzięki temu jesteśmy dwunastokrotnie bardziej efektywni i dwanaście razy mniej kilometrów przemierzamy, aby dostarczyć przesyłki do naszych odbiorców" - dodał.

InPost to największy w kraju operator logistyczny; firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci paczkomatów dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. InPost dysponuje siecią 11 tys. paczkomatów w całej Polsce.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE