ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Operator Fukushimy ukończył usuwanie drugiego zestawu wypalonych prętów paliwowych
01.03.2021r. 17:56

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Tepco, operator zniszczonej elektrowni atomowej w Fukushimie w Japonii, poinformował, że z powodzeniem usunął zużyte paliwo uranowe z uszkodzonego budynku reaktora w kluczowym etapie oczyszczania tego miejsca po katastrofie nuklearnej sprzed 10 lat.

Firma Tepco, formalnie znana jako Tokyo Electric Power, poinformowała, że przetransportowała ok. 170 ton zużytego paliwa uranowego z wysoko położonego budynku w bezpieczniejsze miejsce.
Jest to druga udana operacja tego rodzaju i pierwsza przeprowadzona zdalnie, ze względu na wysokie promieniowanie w budynku reaktora.

"W niedzielę - 28 lutego, ostatnie 6 z 566 zużytych zespołów paliwowych zostało usuniętych z basenu wypalonego paliwa dźwigiem obsługiwanym przez zespół znajdujący się w odległości ok. 500 m" - poinformował Tepco.

Przenoszenie z budynku nr 3 rozpoczęło się w kwietniu 2019 r., po bezpiecznym usunięciu ponad 1300 prętów paliwowych ze zniszczonego budynku reaktora nr 4 w 2014 r.
Prace na jednostce nr 3 wymagały usunięcia ogromnych fragmentów uszkodzonego sprzętu, który wpadł do basenu podczas eksplozji, które wstrząsnęły elektrownią jądrową w Fukushimie, kilka dni po tym, jak trzęsienie ziemi i tsunami spowodowały wyłączenie zasilania i awaryjne chłodzenie.

Czytaj również:
Reuters , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE