ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektromobilność w Niemczech rozwija się dzięki dopłatom sięgającym 9000 euro
03.03.2021r. 12:08

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemiecka gazeta Handelsblatt informuje, że prawdopodobnie przed upływem bieżącego roku po niemieckich ulicach i drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych.

Ten cel kanclerz Angela Merkel wyznaczyła już w 2010 roku. Spełnienie go przedłużyło się co prawda o dwa lata, ale sprzedaż samochodów elektrycznych w Niemczech od zeszłego roku systematycznie rośnie. Tylko za jaką cenę? - pyta Handelsblatt. Sprzedaż e-aut jest w Niemczech związana z dopłatami sięgającymi 9000 euro. Bez tych wysokich subwencji sprzedaż e-aut może spaść do poziomu poniżej 2 procent wszystkich sprzedanych nowych samochodów, obawia się Handelsblatt".

Portal Heise Online o profilu technologicznym zwraca uwagę na to, że nie każdy właściciel samochodu tradycyjnego będzie w przyszłości chciał go wymienić na elektryka. W aktualnych sondażach 58 procent Niemców podaje, że nie chce jeździć samochodem elektrycznym. Jak podaje gazeta Die Zeit, samochód elektryczny oznacza dla kierowców konieczność zmiany wielu starych przyzwyczajeń i nawyków, na przykład jeśli chodzi o ładowanie samochodu. Instalacje wallboxów w kamienicach i miejscach pracy są dla olbrzymiej większości Niemców zbyt kosztowne. Z kolei szukanie możliwości ładowania za pomocą aplikacji, jest na dłuższą metę bardziej uciążliwym i bardziej czasochłonnym zajęciem niż konwencjonalne tankowanie.
Praktycznymi wyzwaniami dla samochodów elektrycznych w okresie zimowym zajęła się w ostatnim tygodniu także niemiecka sieć redakcyjna RND. Radziła szczegółowo, jak należy sobie radzić z krótszym zasięgiem i gorszym ogrzewaniem, gdy temperatury utrzymują się poniżej zera. Wszystkiemu można zaradzić za pomocą aplikacji i ciągłej aktualizacji ustawień w aucie elektrycznym. Okazuje się jednak, że wielu kierowców nie chce poświęcać czasu na pozyskiwanie tej nowej wiedzy i uczyć się np. koordynacji i konfiguracji ogrzewania samochodu poprzez dodatkową aplikację.

Czytaj również:
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE