ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ignitis będzie sprzedawał LNG w Polsce po uruchomieniu gazociągu Polska-Litwa
03.03.2021r. 06:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gazociąg ma być gotowy do końca 2021 r. i pozwolić na dostęp gazociągowy do rynku gazu w Europie kontynentalnej. Do tej pory państwa bałtyckie mogły handlować gazem spoza ich terytorium tylko drogą morską, z użyciem terminalu FSRU w Kłajpedzie - informuje "BiznesAlert.pl".

Ignitis przewiduje, że uruchomienie GIPL budowanego przez polski Gaz-System i litewski Litgrid doprowadzi do rozpoczęcia handlu jego gazem w Polsce tak, jak uruchomienie Balticconnectora pozwoliło mu wejść na rynek fiński.

"Potencjalnie większość gazu będzie w formie skroplonej z Kłajpedy" - powiedział, cytowany przez "EurActiv.com", Darius Maistenas, dyrektor generalny Ignitis, Przyznał, że LNG z Litwy może trafiać przez Polskę do innych krajów, jak Ukraina - czytamy w "BiznesAlert.pl".
EurActiv.com , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE