ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

GIOŚ informuje o złej jakości powietrza w wielu miastach
03.03.2021r. 10:28

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W wielu miastach w kraju m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu, Krakowie czy Sosnowcu odnotowano w środę złą i bardzo złą jakość powietrza - wynika z informacji zamieszczonych na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. W miejscach, gdzie normy są przekroczone, służby zalecają unikanie wychodzenia na dwór.

Według danych GIOŚ pochodzących z pomiarów przeprowadzonych w godzinach 8-9 najgorzej jest na Śląsku i na Dolnym Śląsku. Zła i bardzo zła jakość powietrza występuje obecnie m.in. w takich miastach jak Wrocław, Wałbrzych, Radomsko, Częstochowa, Kraków, Kędzierzyn-Koźle, Sosnowiec, Katowice, Zabrze, Zawiercie czy Nowa Ruda.

Bardzo zła jakość powietrza oznacza, że dobowe stężenie pyłu PM10 może wynieść ponad 150 ug/m3. Natomiast zła jakość powietrza oznacza, że dobowe stężenie pyłu PM10 może wynieść od 110,1 do 150 ug/m3. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) norma średniego, dobowego stężenia tego pyłu wynosi 50 ug/m3.

W związku z tym służby zalecają unikanie przebywania na dworze, wietrzenia pomieszczeń i zrezygnowanie z aktywności fizycznej na zewnątrz. Zalecenia kierowane są do wszystkich mieszkańców, szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i chorych.
Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej, nasilenie się objawów ataków astmy. Osoby z problemami kardiologicznymi mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia, np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie.

Podobne objawy mogą też wystąpić u osób zdrowych.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE