ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Spotkanie informacyjne dotyczące II etapu reformy rynku bilansującego
03.03.2021r. 12:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące II etapu reformy rynku bilansującego.

Spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym 9 marca 2021 r., w godzinach od 11:00 do 13:00. Zgłoszenia udziału należy dokonywać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Zgodnie z opublikowanym 20 maja 2020 r. na stronie Ministerstwa Klimatu dokumentem Polski Plan Wdrażania, opracowanym na postawie art. 20 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/943 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie rynku wewnętrznego energii elektrycznej, 1 stycznia 2021 r. został wdrożony I etap reformy rynku bilansującego (RB).

Kompleksowe wdrożenie zmian zasad funkcjonowania RB objętych I etapem reformy RB wymagało dostosowania aktów wykonawczych do ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, tj. rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, Warunków Dotyczących Bilansowania, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej, a także dostosowania umów pomiędzy Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi oraz użytkownikami systemu. Operacjonalizacja zmian I etapu reformy RB wymagała istotnych zmian w systemach informatycznych Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz w mniejszym zakresie w systemach informatycznych uczestników rynku bilansującego.

Biorąc pod uwagę doświadczenia z wdrożenia I etapu reformy RB, w szczególności postulaty uczestników rynku o włączenie ich w prace projektowe na jak najwcześniejszym etapie, zapraszamy na spotkanie inicjujące prace nad II etapem reformy RB.

W trakcie spotkania zostanie przedstawiony zaktualizowany zakres i harmonogram wdrażania II etapu reformy RB w zakresie prac legislacyjnych, prac nad Warunkami Dotyczącymi Bilansowania oraz dostosowania systemów informatycznych, w tym próbnej eksploatacji zmodernizowanych systemów z udziałem uczestników rynku bilansującego.

Prelegentami będą Paweł Pikus, Dyrektor Departamentu Elektroenergetyki i Gazu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Andrzej Midera, Dyrektor ds. Operacji Rynkowych w Departamencie Zarządzania Systemem, Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Spotkanie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Nagranie wideo ze spotkania zostanie udostępnione po spotkaniu na kanale PSE w serwisie YouTube.

AGENDA SPOTKANIA

11.00 -11.10 - powitanie uczestników

11.10 - 11.40 - zakres prac reformy RB

11.40-12.10 - harmonogram prac nad rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego

12.10-12.30 - harmonogram prac nad Warunkami Dotyczącymi Bilansowania oraz dostosowaniem systemów informatycznych

12.30-12.50 - sesja pytań i odpowiedzi

12.50-13.00 - podsumowanie


ZAPISY

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o zapisy za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Zapisy będą przyjmowane do 8 marca 2021 r

JAK DOŁĄCZYĆ DO SPOTKANIA

Po wysłaniu formularza rejestracyjnego powinni Państwo otrzymać automatyczną wiadomość e-mail z adresu Polskie Sieci Elektroenergetyczne z linkiem do wydarzenia. Prosimy ją zachować. Aby dołączyć do spotkania, w dniu wydarzenia należy kliknąć w link lub przycisk "dołącz" w wiadomości. Zostaną Państwo automatycznie przekierowani na stronę spotkania.

Po wpisaniu imienia oraz numeru token z maila potwierdzającego rejestrację, dołączą Państwo do spotkania. Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge. Krótka instrukcja jak dołączyć do spotkania znajduje się TUTAJ.

KONTAKT

Pytania dotyczące spotkania prosimy kierować na adres: igor.lange@klimat.gov.pl.

Pytania dotyczące kwestii technicznych oraz procesu rejestracji na spotkanie prosimy kierować na adres: pse@pse.pl.

Czytaj również:
PSE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE