ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom zapowiada podwojenie wolumenu eksportu LNG do 2025 r.
03.03.2021r. 16:04

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Według Pawła Siedowa, szefa działu eksportu skroplonego gazu ziemnego Gazprom Export, spółka w 2020 roku wyeksportowała 7,4 mln ton LNG. Do 2025 roku wolumen ma ulec podwojeniu - informuje "BiznesAlert.pl".

Ma się to stać za sprawą oddanego w latach 2024-2025 r. kompleksu eksportowego LNG w Ust-Łudze. Zakład ma mieć możliwość produkcji LNG na poziomie 13 mln ton. Poza LNG, zakład będzie mógł produkować 3,6 mln ton etanu, oraz 1,8 mln ton skroplonych gazów ropopochodnych. Surowcem wymaganym dla przedsięwzięcia będzie gaz ziemny wydobywany przez Gazprom ze złóż Achimow i Walanginian z rejonu Nadym-Pur-Taz.

Ponadto Gazprom przygotowuje się do wysyłki pierwszej partii LNG neutralnego klimatycznie, czyli takiego, którego wydobycie i transport nie zostawia śladu węglowego i nie emituje gazów cieplarnianych do atmosfery. W osiągnięciu tego działania ma pomóc partnerstwo z Shellem.
Do pierwszej dostawy takiego ładunku LNG dojść ma jeszcze tym roku - czytamy w "Biznes Alert.pl".
Neftegaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE