ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa 40 senatorów republikańskich domaga się od prezydenta Bidena sankcji na Nord Stream 2
04.03.2021r. 16:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Grupa 40 senatorów z Partii Republikańskiej wezwała administrację prezydenta Joe Bidena do "skorygowania błędnych działań" i nałożenia sankcji na gazociąg Nord Stream 2.

W swoim liście senatorowie na czele z Johnem Barrasso z Wyoming podkreślają, że Kongres przyjął kilka ponadpartyjnych aktów prawnych, nakładających sankcje na projekt Nord Stream 2. Domagają się, by administracja Bidena wykorzystała wszystkie dostępne jej narzędzia w celu natychmiastowego wprowadzenia w życie dodatkowych restrykcji.

"Piszemy, aby wyrazić głębokie zaniepokojenie odmową przez administrację nałożenia sankcji na podmioty zaangażowane w gazociąg Nord Stream 2. (...) Niepowodzenie administracji w zidentyfikowaniu i nałożeniu nowych sankcji sygnalizuje chęć umożliwienia prezydentowi (Rosji Władimirowi) Putinowi zdobycia pozycji w dostawach gazu do Europy i zwiększenia ich geopolitycznej dźwigni. Wzywamy administrację do skorygowania błędnych działań poprzez szybkie i pełne wdrożenie sankcji przewidzianych przez prawo Stanów Zjednoczonych" - oznajmili senatorowie.

Jak podkreślili, "nadszedł czas na działanie". Parlamentarzyści tłumaczą, że ukończony rurociąg "uczyniłby sojuszników i partnerów amerykańskich w Europie bardziej podatnymi na presję Moskwy i jej szkodliwe wpływy".

Pod listem podpisali się m.in. Susan Collins, Ted Cruz, Lindsay Graham, Ron Johnson, Mitt Romney i Marco Rubio. Dokumentu nie podpisał żaden z senatorów reprezentujących Partię Demokratyczną.
Departament Stanu USA w lutym nie zdecydował się na wprowadzenie nowych sankcji przeciwko uczestnikom projektu Nord Stream 2; na listę sankcyjną wpisano jedynie barkę Fortuna i jej właściciela KWT-Rus. Według "Bloomberga", Departament Stanu nie zdecydował się na sankcje przeciwko jakimkolwiek firmom niemieckim lub europejskim, zaangażowanym w rosyjski projekt gazociągu, by nie skonfliktować się z Berlinem.

Prezydent Joe Biden określa rosyjsko-niemiecki projekt jako niekorzystny dla Europy i jej bezpieczeństwa energetycznego.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Emeryt 05.03.2021r. 08:27
Meblujcie u siebie a Europę zostawcie europejczykom i uczciwie walczcie o rynek zbytu gazu. Rządy jankesów dobrze... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE