ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd Unimotu może rekomendować wypłatę dywidendy wyższej niż 30 proc. zysku za '20
05.03.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Zarząd Unimotu może rekomendować wypłatę ponad 30 proc. zysku za 2020 rok na dywidendę - poinformował prezes spółki Adam Sikorski.

"Ogłaszaliśmy, że 30 proc. to minimum, które chcemy płacić. (...) Jeśli państwo pytacie, jaka będzie rekomendacja zarządu, nie mogę powiedzieć, że będzie wyższa niż 30 proc., ale dużo wskazuje, że taka rekomendacja będzie złożona" - powiedział prezes podczas konferencji.

Spółka szacuje jednostkowy zysk netto za 2020 rok na poziomie 35,7 mln zł.

Jak wskazał prezes, jeśli do zysku netto za 2020 rok dodana zostanie wycena zapasów w wysokości 16 mln zł, to zysk zbliżyłby się do ok. 50 mln zł.
"Jeśli popatrzymy co się dzieje w pierwszym kwartale, rosną ceny surowców (...), co powoduje wypłaszczenie krzywej terminowej, która się przekłada na zysk netto za pierwszy kwartał. W związku z tym (...) prowadzimy już rozmowy z bankami finansującymi w sprawie zgody na wypłatę wyższej dywidendy niż 30 proc. I wszystko wskazuje na to, że taki wniosek będziemy składać i będziemy się starać, by dywidenda 2020 roku zbliżyła się do dywidendy za 2019 rok" - powiedział Sikorski.

Za 2019 rok spółka wypłaciła 16,1 mln zł dywidendy, czyli 1,97 zł na akcję.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE