ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

SUNEX wdrożył zrobotyzowaną linię produkcyjną
13.03.2021r. 13:36

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
SUNEX S.A., czołowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii, mocno inwestuje w rozwój nowych technologii. Uruchomiona została nowa zrobotyzowana i zautomatyzowana linia do produkcji zasobników ciepłej wody użytkowej o wartości 14,3 mln zł. W tym roku Zarząd SUNEX zamierza zainwestować w rozwój nowych technologii około 10 mln zł.

SUNEX S.A. dąży do umocnienia pozycji lidera w branży odnawialnych źródeł energii. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest uruchomienie własnej nowoczesnej linii do produkcji zasobników c.w.u. Ich konstrukcja umożliwia współpracę z wieloma urządzeniami, a w szczególności z pompami ciepła. Własna linia pozwala uniezależnić się od zewnętrznych dostawców. Umożliwia jednocześnie szybkie dopasowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów.

Nowa linia technologiczna jest prawie w całości zautomatyzowana i zrobotyzowana. Wyroby charakteryzują się wysoką dokładnością i powtarzalnością wykonania. Wdrożenie nowoczesnych technologii spawania zapewnia najwyższą jakość połączeń spawalniczych. W linii zastosowano również m.in: wycinanie plazmowe, zwijanie zbiornika, toczenie króćców oraz ich centrowanie i spawanie pod nadzorem systemu wizyjnego.

Nowa linia została już oddana do użytkowania. W trakcie opracowania i wprowadzania do systemu są nowe modele zasobników. Zakończenie tych prac pozwoli na osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych. "Całkowity koszt inwestycji wyniósł 14,3 mln zł. Z tego na budowę budynków wykorzystano blisko 5,9 mln zł, a około 8,4 mln zł przeznaczono na zakup maszyn i urządzeń. Inwestycja została częściowo dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w wysokości blisko 2,8 mln zł. Uruchomienie projektu pomogło umocnić naszą pozycję lidera w branży" - powiedział Marek Kossmann, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy SUNEX S.A.

Innowacyjny park maszynowy składa się z kilkunastu nowoczesnych maszyn umożliwiających produkcję emaliowanych zasobników c.w.u. "Koncepcja linii produkcyjnej stanowi nasz autorski projekt. Opracowaliśmy od podstaw zarówno układ stanowisk i funkcjonalności maszyn. Wśród autorskich koncepcji można wyróżnić m. in. w pełni zrobotyzowane cele spawalnicze zapewniające wysoką precyzję, powtarzalność i wydajność procesu spawania. Zastosowaliśmy automatyczny system formowania i gięcia rur stalowych umożliwiający uzyskanie optymalnej powierzchni wymiany ciepła wężownic. Uruchomiliśmy również zautomatyzowaną wielostrefową linię suszenia i wypalania zasobników, gwarantującą wysoką jakość emalii. Wpływa to na długą żywotność gotowych produktów" - podkreślił Piotr Feliński, kierownik działu Badawczo-Rozwojowego SUNEX S.A.
Znaczna część produkcji nowej linii trafi na eksport. SUNEX współpracuje z dużymi hurtowniami oraz posiada własny magazyn na terenie Niemiec. Celem jest dotarcie do większej liczby odbiorców indywidualnych. Na terenie Polski spółka współpracuje również z dużymi dystrybutorami i hurtownikami z branży grzewczej i OZE.

W ramach uruchomienia nowej linii technologicznej wdrożony został innowacyjny i zgłoszony do opatentowania produkt. SUNEX jako pierwsza firma na rynku wytwarza wielofunkcyjne zasobniki C.W.U., które oprócz przygotowania i magazynowania ciepłej wody umożliwiają jej skuteczną dezynfekcję promieniami UV.

W tym roku Zarząd SUNEX planuje wdrożenie kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Na inwestycje w nowe technologie zamierza przeznaczyć około 10 mln zł. Nowe projekty są obecnie w fazie opracowywania.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE