ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron pomaga w walce z COVID-19
24.03.2021r. 15:48

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na pierwszą linię frontu walki z pandemią koronawirusa wraca tymczasowy szpital w Krynicy-Zdroju. Do placówki trafiają pacjenci wymagający hospitalizacji. Szpital w Krynicy to pierwsza placówka, która powstała jesienią ubiegłego roku w ramach strategii rządu zakładającej budowę szpitali tymczasowych w każdym województwie. Tauron odpowiada za techniczną część przedsięwzięcia.

Szpital uruchomiony został 18 listopada ubiegłego roku i przyjmuje pacjentów covidowych z terenu Małopolski o łagodniejszym przebiegu choroby. W placówce dostępnych jest 28 łóżek tlenowych, co odpowiada obecnemu zapotrzebowaniu na specjalistyczną pomoc medyczną w regionie. Docelowo szpital jest przygotowany na przyjęcie 168 pacjentów, dla których stworzono stanowiska tlenowe oraz pełne zaplecze medyczno-sanitarne. Szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju jest zlokalizowany w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym i obecnie podlega szpitalowi powiatowemu im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju.

Tauron jest firmą mocno związaną z południem Polski, dlatego w tym trudnym czasie pandemii nie chcemy pozostawić mieszkańców regionu bez niezbędnej pomocy. W listopadzie ubiegłego roku oddaliśmy służbom medycznym obiekt bardzo dobrze przygotowany do pracy. Zmodernizowany i zaopatrzony w sprzęt medyczny szpital służy mieszkańcom południowej Małopolski - mówi Jerzy Topolski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia odpowiedzialny za projekt.

Szpital tymczasowy stanowi uzupełnienie i wsparcie dla pracy Szpitala powiatowego im. J. Dietla w Krynicy. Tam leczymy pacjentów w stanie cięższym, wymagającym również leczenia respiratorowego - mówi Sławomir Kmak, dyrektor Szpitala im. J. Dietla - W szpitalu tymczasowym na izbie przyjęć możemy dokonywać oceny stanu pacjentów zgłaszających się z objawami covidowymi i kierować ich do odpowiedniej placówki. W łagodniejszym przebiegu choroby jest to szpital tymczasowy, a w poważniejszych przypadkach szpital powiatowy. Również pacjenci, którzy po pełnym leczeniu są już na etapie wychodzenia z choroby mogą być przeniesieni do szpitala tymczasowego, gdzie mają profesjonalna opiekę i bardzo dobre warunki. W ten sposób robimy miejsca i zapewniamy opiekę najbardziej potrzebującym - dodaje dyrektor Kmak.

W szpitalu Tauron zainstalował nowy system zapewniający dostęp do tlenu, system wzywania służb medycznych oraz zaopatrzył placówkę w sprzęt medyczny i nowe łóżka szpitalne. Rozbudowane prace adaptacyjne i wyposażenie obiektu trwały praktycznie dwa tygodnie, co było możliwe dzięki współpracy Taurona i służb medycznych.

Najtrudniejszym zadaniem było wykonanie instalacji tlenowej na pięciu kondygnacjach budynku. O skali podjętych prac remontowych i aranżacyjnych świadczyć może położenie w budynku 3300 m kw. podłogi spełniającej wysokie standardy sanitarne. Tauron zatroszczył się też o wyposażenie placówki w profesjonalny sprzęt i aparaturę konieczny do leczenia pacjentów.

Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia


Czytaj również:
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE